Kısa Tırnakları Uzatmak İçin Yöntemler

Kısa Tırnakları Uzatmak İçin Yöntemler
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Günümüzde pek çok kişinin problemleri tırnaklarının uzamaması ve kısa kalmasıdır. Estetik görünüm açısından da kısa tırnaklar oldukça sorun teşkil etmektedir. Kişiden kişiye değişen tırnak uzama hızı vardır. Bu tırnakları sağlıklı bir şekilde uzatmakta oldukça zordur. Tırnak uzama hızı ayda 1 mm oranındadır. Tırnaklarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız gerekli bakımları yaparak korumanız gerekmektedir. Tırnaklarınız için günde bir defa uygulayacağınız doğal kürler ile uzamasına yardımcı olabilirsiniz. Tırnakların hızlı uzaması için dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır.

Tırnaklarınız için sert sabun kullanmak kırılmalarına neden olmaktadır. Bunun yerine yumuşak sabunlar ile ellerinizi yıkamalısınız. Bunun yanı sıra ellerinizi kuruladığınız havlu da yumuşak olmalıdır. Sert açacakları açarken tırnaklarınızı kullanmamaya gayret gösterin. Tırnak yeme alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıklarınızı hemen bırakın. Biotin kullanarak tırnaklarınızın daha sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlayabilirsiniz. Kış ve soğuk aylarda mutlaka sık sık ellerin ve tırnakların nemlendirilmesi gerekmektedir. Çok sık olarak oje ve aseton gibi kimyasal maddeleri tırnaklarınıza uygulamayın.

Beyaz Sirke İle Tırnaklarınızı Hızlı Bir Şekilde Uzatın

Ellerinizi ve tırnaklarınızı iyice yıkayarak temizledikten sonra yumuşak havlu yardımıyla kurulayın. Bir kaba beyaz sirke koyarak parmaklarınızı içine sokun. Parmaklarınız bu kapta 3 ila 5 dakika arasında bekledikten sonra yıkayın. Sirke kokusundan rahatsız olanlar birkaç kez elini yıkayabilir. Ardından tırnakların kenarlarında bulunan ölü derileri kesip tırnaklarınızı törpüleyin. Ellerinizi tekrar yıkayarak hem el hem de tırnaklarınıza nemlendirici krem sürün.Zeytinyağı İle Tırnakları Besleme

Zeytinyağının besleyici özelliği ile tırnaklar beslenerek daha hızlı bir şekilde uzayacaktır. Zeytinyağı tırnaklara derinlemesine işleyerek besler ve canlandırır. İçerisinde bulunan E vitamini ile daha sağlıklı uzamasını sağlar. Kırılan tırnaklarınızı onarır. Yatmadan önce bir pamuğa 3 ila 4 damla arası zeytinyağı dökerek masaj yapar gibi uygulayın. Daha sonra herhangi bir eldiven takarak uyuyun. Bunu her gün uygulayabilirsiniz. Bunun dışında haftada 2 defa tırnaklarınızı hazırladığınız sıcak su ve zeytinyağı karışımının içinde 15 dakika bekletmeniz tırnakların hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Hindistan Cevizi İle Tırnak Uzatma

Hindistan cevizi tırnakların daha sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayan yağlar arasındadır. Bu yağlar sayesinde tırnakların ihtiyaç duydukları nem sağlanarak beslenir. Bunun dışında tırnakların kenarlarında bulunan deriyi de yumuşatarak besler. Kenarlarda çıkan ve batan tırnakların çıkmasını da engeller. Tırnaklarınıza aynı zeytinyağı gibi yatmadan önce sürerek eldiven geçirin. Ya da başka bir yöntem olarak da hindistan cevizi yağını 2 tatlı kaşığı bal ve 5 damla biberiye yağı ile karıştırarak herhangi bir ısıtma yöntemi ile 20 saniye kadar ısıtın. Daha sonra tırnaklarınızı bu karışımın içine sokarak 15 dakika kadar bekletin. Bu uygulamayı haftada 1 ila 2 gün arasında kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git