Kivi Maskesi İle Yaşlanmanın Etkilerini Azaltın

Kivi Maskesi İle Yaşlanmanın Etkilerini Azaltın
16 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Kivi Maskesi İle Yaşlanmanın Etkilerini Azaltın

Yaşam bir zaman dilimidir ve bu zaman dilimi içerisinde yaşlanma da vardır. İnsan her geçen sene özellik değiştirir ve yaşlanma süreci değişikliğin en yoğun olduğu süreçlerden biridir. Bu zaman diliminde, cilt ve yüz eskiden sahip olduğu gergin, genç görünümünü yitirir. Bu durumu yavaşlatmanın ve biraz da olsa önlemenin yolları vardır. Bu yollardan biri de kivi maskesidir.

Kivi Nedir?

Kivinin içerisinde bol oranda C vitamini bulunmaktadır. Bu nedenle önemli bir meyvedir. Ayrıca kivinin sindirimi oldukça kolaydır ve kalorisi sadece 26’dır. Bu sebeple genel olarak diyetlerde tercih edilen bir meyve olmaktadır. Genellikle herkes tarafından sevilen bir meyve olmakla birlikte, bu meyvenin birçok yararı bulunmaktadır.

Kivinin Cilde Faydaları

  • Bayanların çok hoşuna gideceği en önemli yararı, kırışık bir cildi bu görünümünden kurtarmaktır. Kırışıklıkları azalttığı için ciltteki yaşlanmanın etkilerini azaltır. Bu durumdan faydalanın ve kivi maskesi ile yaşlanmanın etkilerini azaltın.
  • İçeriğinde buluna asit sayesinde, cildin kendini yenilemesine imkân sağlar.
  • Siyah nokta, ölü deri ve cilt lekesi gibi cilt problemlerini ortadan kaldırarak, cilde canlı ve parlak bir görünüm verir.
  • Toksinlerin atılmasında etkilidir.

Yukarıda görüldüğü üzere, kivi meyvesinin cilde birçok yararı vardır. Bu nedenle kivi cilde düzenli aralıklarla uygulanmalıdır. Uygulamada kivi dilimlenerek cilde de koyulabilir veya püre haline getirilip de kullanılabilir. Bu şekillerde kivi cilde uygulandığında, cildi nemlendirir, besler ve yeniler.Kivi Maskeleri

  • Birkaç tane kiviyi soyun ve ezerek püre haline getirin. Püre haline gelince pürenin içerisindeki suyu süzün. Çıkan posayı da temizleyin. Yüzünüze uygulamadan önce yüzünüzü temizleyin. Temizlemenin ardından yüzünüze 20 dakika süresince masaj yapar gibi uygulayın. Son olarak da pamuğu ılık suya batırıp pamuk ile yüzünüzü silin ve sonrasında ılık suyla yüzünüzü durulayın.
  • Bu kivi maskemiz gözaltları içindir ve gözaltlarında önemli değişim yaratır. Maskemiz için kullanacağımız malzemeler; yarım kivi, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı buğday yağı. İlk olarak kiviyi rendeleyin. Sonrasında bal ve buğday yağını ilave edin ve karıştırın. Temizlediğiniz cildinizde gözaltlarına uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Bundan aşamadan sonra cildinizi ılık su ile yıkayabilirsiniz. Gece cilt kendini yeniler; bu nedenle yatmadan önce bu maskeyi uygulamanız önerilir.
  • Bu maskede kivi suyuna az miktarda kil maskesi ekleyerek maskemizi hazırlayacağız ve bu maske ile yağlı, sivilceli cildimizi bu durumdan kurtaracağız. Kil maskesini kivi suyuna ekleyip karıştırın ve bu bileşimi yüzünüze uygulayın. 10 dakika kadar dinlendirin ve ardından durulayın.

Kivi maskelerini haftada bir kez uygulamanız yeterlidir. Düzenli olarak uygularsanız siz de değişimin farkına varacak ve kırışıklık, ciltte sarkma gibi yaşlanmanın etkilerini azaltabileceksiniz. Siz de bahsettiğimiz kivi maskelerini uygulayın ve kivi maskesi ile yaşlanmanın etkilerini azaltın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git