Klasik Diyetler

alina-vacariu-bele-devushka-6922
5 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Klasik Diyetler

Her kadın ince ve güzel bir vücuda sahip olmanın hayalini kurar. Ancak pek çoğumuzun fazla kiloları ile başı derttedir. Fazla kilolarınızdan klasik diyetler ile kurtulmaya çalışıyor ancak bir türlü kurtulamıyorsanız buna çok fazla şaşırmayın çünkü hemen hemen her kadın sizinle aynı sorunu paylaşıyor. Denemediğiniz diyet kalmıyor ancak yine de istediğiniz görünüme sahip olamıyorsanız bu duruma çok şaşırmamanız gerekiyor. Diyetler ile kilo verdikten kısa bir süre sonra verdiğiniz kiloları geri alıyorsanız bu da diyet yapan pek çok kadının ortak sorunudur. Peki bu sorunlara nasıl çözüm bulacağız diye merak ediyorsanız bu yazımızda cevabı tüm detayları ile bulacaksınız.

Öncelikle fazla kilolarınızı vermek ve bu kiloları geri almak istemiyorsanız kilolarınızın temeline inmenizde çok fayda var. Bunu yapabilmeniz için ise sabah uyandığınız andan gece uyuyana kadar ağzınıza attığınız her lokmanın günlüğünü tutmalısınız. Bir deftere 1bir hafta boyunca gün içinde yediğiniz her lokmayı kaydedin. Sonrasında ise beslenme biçiminizi bu deftere bakarak gözden geçirin ve beslenmenizde yanlış olan noktaları tespit edin. Bunun sonrasında bu yanlışları beslenmenizden çıkarmak için kendinize hedefler koyun. Bir anda başlayacağınız şok diyetler genel ruh halinizi çok etkileyecektir ki belli bir süre sonra bu kendinizi aşırı miktarda yemek yerken bulmanıza neden olur. Her şeyden önce günlük yaşamınızı göz önünde bulundurarak kendinize bir beslenme planı çıkarmalısınız. Günde şu kadar kalori alınmalıdır diye bir şey yoktur. Asıl önemli olan kalori alımı ve kalori yakımı arasındaki dengedir. Bu dengeyi de spor ve beslenme gibi faktörler ile ayarlarsınız.Kilo Vermek İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kilo vermek yıllardır uyguladığınız klasik diyetler ile pek mümkün değildir. Bu diyetlerle elbette kilo verirsiniz ancak bu kalıcı bir çözüm olmayacaktır. Sağlıklı ve fit bir vücuda kavuşabilmek için size bu vücut tipini sunacak olan yaşam biçimini benimseyebilmek ve yaşam biçiminizi o hale getirebilmek çok büyük bir önem taşır. Size kilo aldıran yaşam biçiminizde değişikliklere giderek sağlıklı bir vücut için ilk adımı atabilirsiniz.

Her şeyden önce uykunuza çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sabahları uyandığınızda uykunuzu almış olmalı ve kendinizi dinç hissetmelisiniz. Sonrasında hafif ancak doyurucu bir kahvaltı yapmalısınız. Karbonhidrat ve şeker tüketiminizi en aza indirmeniz gerekiyor. Buna meyve de dahil. Günde yalnızca bir adet meyve yenmelidir. Sonrasında ise akşam erken saatlerde çok hafif bir yemek yenmelidir ve sonrasında uyuyana kadar hiçbir şey yenilmemelidir. Ara öğünler sağlıksızdır ve kilo vermenize en çok engel olan şeylerdir. Yemek yemeden önce karnınızın çok acıkmış olması son derece büyük bir önem taşır ancak klasik diyetler bunu önermez. Çünkü aç kalma hissi insanların pek de hoşuna gitmez. Ancak yemek yedikten tam dört saat sonra daha yeni yağ yakımına başladığınızı da unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git