Klasik Siyah Elbise İçin Makyaj Önerileri

Klasik Siyah Elbise İçin Makyaj Önerileri
20 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Klasik Siyah Elbise İçin Makyaj Önerileri

Siyah elbise, pek çoğumuz için özel günlerin kurtarıcısıdır. Dolabımızda bulunması gereken olmazsa olmaz parçadır. Ne giyeceğimizi düşünürken aniden ortaya çıkan davetlerde bizi kurtaran kahramanımızdır. Modeli nasıl olursa olsun taşıyanı oldukça asil göstermesi de tercih nedenlerinden biridir. Siyah renk, zaten başlı başına kusurları kapatır. Bu nedenle kilo sorunu yaşayan kadınların dolaplarında da en çok bulunan renktir. Aynı anda hem zarif, hem duru, hem şık görünmek isteyen kadınlar için vazgeçilmezdir.

Nasıl Kombinlenir?

Siyah elbis, kısa ya da uzun, her rengi kaldıran nadir tonlardan biridir. Sadece siyah elbiseniz ve fuşya stiletto ayakkabılarınızla bile oldukça alımlı ve güzel görünebilirsiniz. Siyah tül çorapla, ten rengi çorapla, desenli ya da diz üstü çoraplarla, elbisenin modeline göre kombinleyip tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Makyajım Nasıl Olmalı?

Makyaj, sizi tamamlayan ve çekici kılan asıl detaylardan biridir, hatta belki en önemlisidir diyebiliriz. Klasik siyah elbise için makyaj önerilerimiz burada! Bu noktada, en önemli konu göz renginizdir.

  • Yeşil Göz İçin Makyaj Önerileri:


Siyah kıyafetinizi giydiniz. Şimdi sıra gözlerinizin rengini ortaya çıkarmakta. Bunun için doğru teknikleri kullanmak çok önemli. Mor ve bakır tonları, yeşili ön plana çıkarır. En çok kullanacağınız tonlar bu ikisi olmalı. Ayrıca zıt renkler kullanmak da başka bir yöntemdir. Gözünüz yeşilse mavi ton, daha dikkat çekici bir hal alır. Siyah eyeliner yerine kahverengi ya da gri tonlarında olanları seçmek ifadenizi yumuşatır ve bakışlarınıza derinlik katar. Gümüş tonları uzak durmanız gerekenler listesinde ilk sırada yer alır. Bakışlarınızı donuklaştırır ve doğallık vermez. Bunun yanı sıra göz içine siyah kalem çekmemelisiniz, gri tonlarını kullanmak gözlerinizi daha iri gösterecek ve rengini daha da ortaya çıkaracak.

  • Mavi Göz İçin Makyaj Önerileri:

Mavi tonlarında bir far ve siyah eyeliner ile siyah kıyafetinizin içinde parıldayacaksınız! Ayrıca lacivert rimel kullanarak bakışlarınıza buğu katmak ve çevrenizdekileri büyülemek de mümkün. Siyah göz kalemi mavi göze mükemmel şekilde yakışan bir malzeme, bunu da göz ardı etmeyin.

  • Kahverengi Göz İçin Makyaj Önerileri:

Göz kapağınıza uygulayacağınız koyu yeşil tonları, gözlerinizin kahvesini ortaya çıkaracak en etkili tonlardandır. Gri ve siyah tonlar da bakışlarınıza buğu katarak derinleştirecek bir başka seçenek. Aynı şekilde bakır ve altın tonları da siyah elbise ile çok asil duruyor. Uzak durmanız gereken renkler ise pembe ve bordo tonları. Bunlar daha çok hasta gibi bir izlenim vermekte.

Klasik siyah elbise için makyaj önerileri ile ilgili söylenecek bir şey de, katıldığınız davette ya da akşam yemeğinde asil bir kuğu gibi süzülürken dikkati gözlerinize çekmek için doğal renklerde ruj tercih etmeyi unutmamanızdır. Koyu renklerde kullanılacak ruj, abartılı bir görünüme neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git