Kol Estetiğine Dair Bilinmeyenler

Kol Estetiğine Dair Bilinmeyenler
12 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Kol estetiği, kadınların rağbet gösterdiği ameliyatlardan biridir. Ameliyat sonucunda, kollarda oluşan sarkmalardan kurtulmak mümkündür. Daha sıkı bir görünüm elde etmek isteyenler kol estetiği yaptırabilirler. Kol estetiğine dair bilinmeyenler, ameliyat olmak isteyenlerin kafalarında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

Kol Estetiği Neden Uygulanır?

Yağlanmaya bağlı olarak kollarda sarkmalar meydana gelebilir. Sarkmalar, omuz ve dirsek arasında kalan kısmın çirkin görünmesine neden olur. Özellikle de hızlı bir şekilde kilo alıp veren kişilerde sarkmalar daha belirgindir. Aşırı kilonun kontrolsüz olarak birden verilmesi ve spor yapılmaması, sarkmalara neden olur. Kolda biriken fazla yağın atılımı için liposuction uygulanabilir. İncelme gerçekleştikten sonra ise deri çıkartma işlemleri ile istenen görüntü elde edilebilir.Kol estetiğine dair bilinmeyenler canınızı sıkıyorsa, ameliyatın nasıl uygulandığına dair bilgiler yardımcı olabilir.

Kol Estetiği Ameliyatı

Kol estetiğinde operasyon uygulanabilecek iki prosedür bulunmaktadır. Kol yapısına göre liposuction ya da deri çıkarma işlemi uygulanabilir. Bazı durumlarda, iki tekniğinde uygulanması da gerekebilmektedir. Dirsekten koltuk altına kadar olan bölgeye işlemler uygulanır. Sarkma çok ciddi boyutlarda değil ise, koltuk altının hemen altından açılan bir kesik bile işlemlerin uygulanması için yeterli olmaktadır. Ameliyat izi oluşmasından korkan hastalar için bu bilgi büyük bir öneme sahiptir. Operasyonlarda hastalara genel anestezi uygulanmaktadır. Sarkmanın ciddiyeti, doktorun el yatkınlığı gibi etkenlere de bağlı olan ameliyat süresi, yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Ameliyattan sonra hasta günlük yaşamına kısa sürede dönebilir. Dikişlerin kaynaşması ve beklenen etkinin sağlanması için ameliyattan sonra 3 haftalık bir süre boyunca korse takılması gerekmektedir. 3 haftalık süreden sonra kolda herhangi bir şişlik ya da morluk kalmamaktadır. Ameliyattan sonra hastaneden ayrılmak için 1 gün genel kontrol altında kalınması gerekiyor.Ameliyat Sonrası Süreç

Ameliyat sonrası acılı bir süreç değildir. Hastaya verilen antibiyotik ve ağrı kesicilerin, belirtilen şekilde düzenli olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ameliyattan sonraki 2-3 gün, pansuman yapılması gereklidir. 12 ya da 14 günün sonunda ise dikişler alınır. Doktorun önermediği hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Kolun zorlanması ya da bir şekilde darbe alması, dikişlerin açılmasına neden olabilir. 3 hafta boyunca korse kullanımına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Doktorunuzun belirlediği aralıklarla da kontrolleriniz olacaktır.

Sarkmaların Tekrarlanma Olasılığı Ve Ameliyat Ücreti

Kol estetiği ameliyatı, kolunuzdaki sarkmaların ortadan kaldırılmasını sağlar. Düzenli aralıklarla gerçekleştirilen ameliyatlardan biri değildir. Ameliyattan belli bir süre sonra, kolun değişmesi söz konusu değildir ancak ameliyat geçirmiş olanların tekrar sarkma yaşamamak için beslenmelerine çok dikkat etmeleri gerekiyor. Ameliyat sorunlarınız için kalıcı bir çözüm sunsa da, kilo alıp vermenize göre tekrar sarkmalar yaşamanıza engel değildir. Beslenme alışkanlığınıza dikkat etmediğiniz takdirde, kolunuzda tekrar sarkmalar oluşabilir. Ameliyat ücreti hakkında net bir rakam söz konusu değildir. Hastanın durumu, doktor, ameliyat sırasında kullanılması gereken malzemeler ve uygulanan teknik ameliyat ücretini doğrudan etkilemektedir. Kol estetiğine dair bilinmeyenler konusunda yeterli bilgi edindiğinize göre, ameliyat olup olmama konusunda kesin kararınızı verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git