Kolay Cilt Maskesi Tarifleri

Kolay Cilt Maskesi Tarifleri
19 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Kolay Cilt Maskesi Tarifleri

Hepimiz stresli hayatlar yaşıyoruz. Ev, iş, okul derken kendimize zaman ayırmayı unutuyor, kişisel bakımımızı ihmal ediyoruz. Bütün bunlar ise bize cildimizde kırışıklık, leke, siyah nokta, sivilce olarak kendini gösteriyor. Hepsinin ötesinde pek çoğumuzun pahalı güzellik merkezlerine gidecek maddi gücü yok ya da artık kimyasal ürünler kullanmak, bu zararlı kimyasal ürünlere para vermek istemiyoruz. Doğal yollarla, evde, masrafsız bir şekilde kişisel bakımımızı, yüz bakımımızı gerçekleştirmek istiyoruz.

Cildimizi olumsuz etkileyen tek şey stres değildir. Alkol ve sigara tüketimi, düzensiz beslenme, maruz kalınan zararlı güneş ışınları da cildimizi oldukça olumsuz etkiler. Bu durumlar cildimizin renginin bozulmasına, kararmasına, gözaltlarımızın morarmasına neden olur. Oysa en önemli organımızdır cildimiz. Bizi dış tehlikelerden koruyan ilk engeldir. Bu yüzden cildimize önem vermeli, onun bakımını ihmal etmemeliyiz. Evde hemen hazırlanabilecek kolay cilt maskesi tarifleri cildiniz için oldukça faydalı olacak.

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifi

Yağlı cildin olumlu ve olumsuz özellikleri vardır. Yağlı ciltler çatlamaz, kolay iz tutmaz ancak pek çok sivilceye ve siyah noktaya neden olur. Yüzün gereğinden fazla parlak durmasına neden olan yağlı ciltler için hazırlanan maskelerinse bir numaralı amacı cildin yağ dengesini, ciltteki yağı azaltarak sağlamaktır.

Hazırlanışı;Bir kaseye yarım su bardağı gül suyu dökün. Gül suyuna yetecek miktarda kil karıştırın ve bu karışımın üstüne biraz da limon suyu dökün. Bu karışımı yüzünüze yavaşça ovarak sürün. Karışımı yüzünüzde bir süre beklettikten sonra yüzünüzü hafif sıcak suyla yıkayın. Bunu her gün bir defa yaparak cildinizin yağ dengesini sağlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Çoğu cilt temizleme ürünü cildimizi temizlerken kurutur. Cildi kurutmak sivilcelere ve siyah noktalara güzel bir çözümdür ancak hali hazırda kuru olan ciltler için bu kuruluk olumsuz sonuçlara neden olabilir. Kuru ciltler erken yaşlanır, çatlar ve kolay yıpranır. Bunu azaltmak için yapılması gereken şey cildi olabildiğince nemli tutmaktır. Cildin nem dengesini korumak için kolay cilt maskeri tariflerinden kuru ciltler için olanı uygulamak gerekir.

Hazırlanışı;

Bir kaseye bir buçuk yemek kaşığı zeytinyağı dökün. Yağın üzerine birkaç damla da avokado yağı ekleyin. Bu karışıma bir de bal ve sirke eklerseniz cildiniz için harika bir maske yaratmış olursunuz. Sirke cildinizi parlaklaştırırken, bal cildinizi nemlendirir.

Normal ve Karma Ciltler İçin Maske Tarifi

Karma ve normal ciltler ideal olan ciltlerdir ancak bu ciltler için temizleyici bakım ürünü bulmak da zordur. Bunun nedeni ürünlerin sürekli kuru ya da yağlı ciltler için üretiliyor oluşudur. Bu ürünler yerine kolay cilt maskesi tariflerinden normal ve karma ciltler için olan maskeler tercih edilmelidir.

Hazırlanışı;

Bir kaseye bir kaşık zeytinyağı ve üç damla limon suyu ekleyin. Bu karışıma bir miktar gül suyu ve yağsız yoğurt ilave edin. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün. Cildiniz çok daha parlak ve temiz olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git