Kolay ve Hızlı Makyaj

Kolay ve Hızlı Makyaj
19 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Acilen evden çıkmanız gerekiyor ve makyaj yapmaya vaktiniz kısıtlı ise kolay ve hızlı bir şekilde makyaj yapma teknikleri bulunmaktadır. Genellikle hızlı makyajda ruj ile kurtarıcılık sağlansa da bazı kişiler için cilt makyajı oldukça gereklidir. Hızlı makyajlarda her zaman kullandığınız günlük makyaj rutininizde bulunan ürünleri kullanmanız hızınızı arttıracaktır. Ne sürsem hangi ürünü kullansam derdini ortadan kaldıracaktır. Makyaj tekniklerinizi değiştirmemekte ve kendiniz rahat ettiğiniz şekilde yaptığınız makyajlardan daha çok verim alacaksınız. Bu yüzden sürekli olarak başka makyaj teknikleri uygulamamanızda yarar var.

Koyu renkli makyajlar genellikle kurtarıcı olarak bilinse de oldukça yanlış bir yöntemdir. Koyu tonlarda yapılan makyajlarda net çizgiler olacağı için olduğundan fazla özenmek gerekir. Hızlı bir şekilde yapılmak istenilen koyu makyajda, makyaj yüzde pek oturmayarak kötü durmasına neden olacaktır. Kolay yapılan makyaj hatalarından bir başkası ise eyeliner kullanmak istenmesidir. Eyeliner kurtarıcı özelliği olsa da herkes için kolay uygulanan bir yöntem değildir. Hızlı olarak yapılmak istenilen eyeliner da kayma ve el titremesinden kaynaklanan bozukluklar olabilir. Bu da istenmeyen görüntülere neden olmaktadır.

Cilt makyajına önem verenler için fondöten kullanmak yerine çeşitli tonlarda allık kullanmak daha yararlı olacaktır. Bu allık sayesinde ciltte ki kusurlar az da olsa kapanarak doğal gözükmesini sağlayacaktır. Aynı zamanda cilde renk vererek canlı ve sağlıklı durasına neden olacaktır. Hızlı makyajlarda koyu ton rujlar dışında doğal duran renkleri tercih etmelisiniz. Bu sizin çabasız ve uğraşılmamış bir makyaj yapmışsınız hissini verecektir. Bunun yanı sıra koyu renkteki rujlarda taşma oranı da oldukça yüksektir.1 İla 5 Dakikada Makyaj

Yaklaşık 5 dakika kadar vaktiniz varsa bu makyaj tekniği tam size uygun olacaktır. Bu makyajda cildin parlaması ve ışıldaması ön plandadır. Hafif kremsi bir kapatıcı ile cildinizde olan kızarıklıkları ve gözaltlarında oluşa morluklar kapatın. Kaşlarınızı hızlı bir şekilde tarayın. Eğer kaşlarınızı normalde de dolduruyorsanız hafif bir şekilde doldurun. Taşlar boyandıktan sonra mutlaka tekrar taranmalıdır. Doğal tonlarda bir göz farı alarak gözünüze uygulayın. Kirpiklerinize tek kat rimel geçerek göz makyajınızı sonlandırın. Yüzünüzün çıkık ola bölgelerine aydınlatıcı uygulayın. Parlatıcı ya da nemlendirici formdaki ruju dudağınıza sürün.

2 İla 15 Dakikada Makyaj

Eğer biraz daha vaktiniz varsa daha kapsamlı bir makyaj yapabilirsiniz. Makyaj süngeri ile kremsi yapıdaki fondöten ya da BB kreminizi cildinize uygulayın. Ardından yüzünüzde varsa sivilce, kızarıklık veya gözaltı morukları bunları kapatıcı ile hızlı bir şekilde kapatın. Kaşlarınızı tarayarak doldurun ardından tekrar tarayın. Doğal tonlarda bir göz farı uygulayın ve rimel sürün. Bu makyajda eyeliner da çekebilirsiniz. Seçtiğiniz tonda allık sürün. Ardından makyajınıza uyacak bir ruj geçerek makyajınızı sonlandırın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git