Kolay Kilo Verme Yolları

Kolay Kilo Verme Yolları
31 Mart 2016 tarihinde eklendi

Kolay Kilo Verme Yolları

Herkes fit ve sağlıklı görünen bir vücuda sahip olmayı ister ancak fazla kilolar günümüzde hemen hemen herkesin sorunudur. Pek çoğumuz gün boyunca neredeyse hiç hareket etmeden masa başında çalışıp duruyoruz. Üstelik hareket etmememiz yetmezmiş gibi bir de omurga yapımızı bozacak bir duruş ile akşama kadar sabit bir şekilde duruyoruz. Boyun düzleşmesi ve bel ağrısı gibi pek çok şeyin nedeninin başında da çalışma biçimimiz geliyor. Kilo vermek yalnızca güzel görünmek için değil aynı zamanda sağlıklı bir bünyeye sahip olmak için de çok önemlidir. Fazla kilolar günümüzde sizlerin de bildiği gibi kalp, kanser ve pek çok metabolizma hastalıklarının nedenidir.

Tüm bu hastalıklar uzun zamandır genetik olarak kabul edilse de özellikle son zamanlarda bu hastalıkların çoğunun çevresel faktörlerden kaynaklandığı yapılan araştırmalar sonucunda kabul edildi. Sağlıklı bir yaşam için kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız işe ilk olarak kilo alma nedenlerinizin kaynaklarını bulmaktan başlayabilirsiniz. İlk olarak bir doktora giderek kan tahlilleri yaptırmalı ve kilo alışınızın fiziksel bir nedeni olup olmadığını öğrenmelisiniz. Fiziksel bir probleminiz yok ve fazla kilolarınız var ise sizi gereğinden fazla yemek yemeye iten nedenleri bulmalısınız. Daha sonra kendinize uygulayabileceğiniz bir plan yapın. Uymakta zorlanacağınız diyetler yalnızca geçici çözümler olacaktır ve bunlar daha sonra çok daha fazla kilo almanıza neden olabilir. Kolay kilo verme yolları bu yazıda detayları ile okuyabilirsiniz.Kilo Vermek İçin

  • Kolay bir şekilde kilo vermenin yolları oldukça basittir.
  • Karbonhidrat ve şeker tüketilmemeli
  • Düzenli olarak spor yapılmalı
  • Bol miktarda su tüketilmeli
  • Yeterli miktarda uyunmalı

Tüm bunlara dikkat etmeye başlayarak kilo vermek için çok büyük bir adım atmış olacaksınız. Kolay kilo verme yolları denince akla ilk gelen bunlardır. Bunların dışında tüketeceğiniz gıdaların glisemik indekslerinin düşük olmalarına dikkat etmelisiniz. Salatalarınıza bol bol sirke ve limon ekleyebilirsiniz. Yeşil zeytin gibi tadı ekşi gıdalar kan şekerinizin aniden düşmesine engel olacaktır ve bu gıdalar sizi uzun süre tok tutacaktır. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan şekerinizin bir anda düşmesine ve kendinizi bir anda çok aç hissetmenize sebep olur. Tatları daha ekşi gıdalar ve lifli gıdalar daha uzun süre tok kalmanızı sağlar.

Kolay kilo verme yolları hakkında merak ettiğiniz her detayı bu yazıda bulabilir ve siz de fazla kilolarınızdan çok kısa bir süre içinde kurtulabilirsiniz. Tüm bunlar göze alındığında ayda yaklaşık olarak üç dört kilo vermeniz sağlıklı olacaktır. Bundan fazlasını sağlayan diyetler çok sağlıklı değildir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey şeker olmalıdır ve günde en fazla bir porsiyon meyve tüketilmelidir. Tüm bunlara dikkat ettiğinizde ve düzenli spor yaptığınızda vücudunuzdaki değişimi siz de kısa sürede fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git