Kolay Makyaj Teknikleri

Kolay Makyaj Teknikleri
10 Mart 2016 tarihinde eklendi

Kolay Makyaj Teknikleri

Şehir hayatının hızlı ritmi bize zamanın değerini sürekli hatırlatıyor. Tüm günümüzün belirli zaman sınırlamaları ile geçtiği günümüz yaşamında kendimize baktığımız zaman aslında çok önemli. Birçok şeye zaman ayıramamaktan ve zamansızlıktan yakındığımız bu hızlı ritmin içinde aslında kolay makyaj teknikleri ile kendimizi iyi hissetmek ve zamanımızı efektif kullanmak mümkün.

Makyaj yapmak kadınlar için bir vazgeçilmez evet ama doğru makyaj yapmak her şeyden önemli. Temelde bazı kurallara dayanan makyaj bazı kolay makyaj tekniklerini öğrendikten sonra çok kolay aslında. Bu paralelde yüz hatlarınızı, cilt tipinizi bilmek ve doğru malzemeler kullanmak öncelikle edinmemiz gereken bilgiler.

Bazı Pratik Öneriler

  • Nemlendiricinin Önemi

Hem cildiniz için önemli bir koruma hem de makyaj için önemli bir altlık olan nemlendiriciler kullanılan makyaj malzemelerinin cilde verdiği zararı önleyip daha sağlıklı ortaya çıkmasını sağlıyor.

  • Makyaj seti Edinin

Hayat kurtaran makyaj setleri hem zaman hem de ekonomik açıdan işe yarar.

  • Göz Makyajı için Doğru Fırça

Göz makyajının en önemli yardımcıları doğru fırçaların seçimidir. Kullanılan iyi ve doğru fırça ile kusursuz makyaj yapmak mümkündür.

  • Fondöten Seçimi

Cilt tipiniz ve renginiz paralelinde bu seçimi yapın. Eğer cildinizde lekeler varsa koyu tonda bir fondöten uygulayın. T bölgenizde yağlanma varsa bu kısımlarda uygulanan fondöteni hafifleştirin.

Yüz Hatlarınıza Uygun Makyaj yapınYüzümüzde kusurlu bölgeleri kamufle edip diğer bölgeleri öne çıkarmak için yapacağımız makyaj teknikleri açısından yüz tipinizi bilmek, uygulayacağınız kolay makyaj tekniklerini uygulamak için çok önemli bir bilgi. Yüz tipiniz paralelinde uygulayacağınız göz makyajı, kullanacağınız fondöten, allık ve ruj kullanımı size uygun olarak şekillenmeli.

Elmacık kemikleriniz belirginse öne çıkarmalı, fondöten ve allığınızı ten renginizle uyumlu seçmelisiniz. Yüz kısmınız ve elmacık kemikleriniz büyükse farklı renk tonlamaları ve geçişli allık kullanımı ile bunu dengelemek mümkün.

Gözler makyaj uygulamasının en önemli ve yüze en anlam kazandıran bölüm. Her göz makyajı her tip göz için uygun değil tabi. Büyük gözler için alt göz kapağının içine sürülecek göz kalemi çok doğru bir ifade verir. Küçük gözlerde aydınlık renkli kombinasyonlar kullanmak, göz kapaklarına parlak tonlar sürmek hatta gözlerin alt iç ve üst kısımlarına ten rengine yakın yağlı göz kalemlerinden sürmek gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Eyeliner kullanmanın zaman aldığını hepimiz biliyoruz. Doğru kullanmayı öğrenene kadar göz kalemi tercih edebilirsiniz. Eyelinerkullandığınız durumlarda ise ürünün daha uzun dayanması için uygun renkte bir toz göz farı ile üzerinden geçin.

Dudaklarınızın nemi kullandığınız rujun iyi görünmesi açısından çok önemli. Mutlaka günlük nemlendirici kullanıp diş fırçasıyla ölü dudak derilerinden arının. İnce dudaklarınız varsa dudak kalemini taşırma hilesi size yardımcı olacaktır.

Aslında makyajda esas unsur kullanılan renkler ve yüzünüzü iyi tanıma üzerine odaklanır. Bir sanatçı olmak doğru teknikleri bildikten sonra hiç de zor değil. Küçük görünmesini istediğiniz bölgelere gölgelendirme yaparken büyük görünmesini istediğimiz alanlara ise aydınlık sağlayan kapatıcı ve açık renkte ürünler uygulamak temel noktalardan bazıları.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git