Kolay Oje Nasıl Sürülür?

kolay-oje-nasil-surulur
18 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Kolay Oje Nasıl Sürülür?

Bakımlı bir kadınsanız oje günlük yaşamınızda kullandığınız bakım ürünlerinden birisidir. Ojeler hem el tırnaklarında hem de ayak tırnaklarında kullanılan bir üründür. Ojeler günümüzde çoğu kadın tarafından kullanılır. Ojelerin yüzlerce rengi vardır. İçlerinden kendi zevkinize uygun bir renk tercih edebilirsiniz. Mat ojeler, parlak ojeler ve çok daha fazlasını satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Mat ve koyu renkler seviyorsanız kahve tonlarında bir oje satın alabilirsiniz. Aynı şekilde lacivert, gri, koyu bordo gibi renkleri mat renk olarak kullanabilirsiniz. Parlak renkli ojeler arasında gümüş renkleri tercih edebilirsiniz. Bunun dışında kırmızı, mavi, ten rengi ve çok daha farklı renklerde ojeler satılmaktadır. Kırmızı rengin birçok farklı tonunda oje bulunur. Bu ojeler çok kullanılır. Bu ojeler dışında beyaz renkte en çok tercih edilen ojeler arasında yer alır. Yalnızca parıltıcı ojeleri de renksiz olarak tercih edebilirsiniz. Kolay oje nasıl sürülür sorusu oje kullanan kişilerin merak ettiği sorular arasında yer alır.

Kolay bir biçimde oje sürmek büyük bir dikkat ister. Ojeyi titizlik içinde sürmek gerekir. Başka bir işle uğraşmamak, ojeyi sürdükten sonra da uzun süre hiçbir yere dokunmamak gerekir. Ojelerin yeni çıkan ve kısa sürede kuruyan modelleri bulunur. Bu ojeleri kullanarak uzun süre hareketsiz kalma zorunluluğundan kurtulabilirsiniz. Bu ojeleri her yerde bulabilirsiniz. Ojelerin çabuk bulaşması olasıdır ve dikkat edilmesi gerekir. Özellikle giysiler üzerine buluşan ojelerin çıkması çok zordur. Bu sebeple oje sürerken eski giysiler giymeniz daha faydalı olacaktır.Oje Sürerken Dikkatli Olun!

Oje sürme işlemi esnasında renk seçimi de önemlidir. Kısa ve küt kesilmiş tırnaklara sahipseniz koyu renk ojeler tercih etmeniz daha güzel bir görünüme sebep olacaktır. Uzun ve yuvarlak kesime sahip olan tırnaklar için ise açık renkli oje seçimi yapılması gerekmektedir. Kolay oje nasıl sürülür sorusuna yazımızda cevap bulabilirsiniz. Ellerinizi oje sürmeden önce  kaliteli bir sabunla sıcak ile su yıkamalı sonrasında da durulamalısınız. Bunun sonrasında yumuşayan ellerinize oje sürmeniz daha kolay olacaktır. Sonrasında da aseton ile tırnaklarınızda yer alan tüm yağları temizlemeniz gerekir. Bunun dışında tırnaklarınıza koruyucu sürmeniz de önemli olacaktır. Oje için taban çok önemlidir.

Bu işlemlerden sonra oje kullanımına geçebilirsiniz. Daha güzel bir görünüm için ellerinize düzenli biçimde manikür yaptırmanız gerekir. Bu şekilde tırnaklarınız çok daha bakımlı bir hale gelecektir. Diğer püf nokta ise evde yapılan törpüleme sonrasında oje işlemi yapılmamasıdır. Bu iki işlemin aynı gün içinde yapılmaması önemlidir.

Oje sürümünün üç kat olması en sağlıklı sonucu ortaya çıkaracaktır. İlk olarak tırnağa şeffaf bir oje sürülmesi gerekir. Sonrasında da istenilen renkte oje iki kere sürülmelidir. İkinci kat sürüldükten sonra oje kuruyana kadar beklenmeli sonrasında öteki kata geçilmelidir. Bu işlemlerin sıralaması önemlidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git