Kolay Saç Taramak İçin

Processed with VSCOcam with f2 preset
8 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Kolay Saç Taramak İçin

Saçlarınız uzunsa, uçları kırılmış, biraz da nemsiz kalmışsa, saçlarınızı taramak sizi bir hayli zor duruma sokabilir. Rüzgârda, denizde, havuzda, uykuda, banyo sonrasında birbirine dolaşan saçları açmak ve taramak bazen işkence haline gelebilir. Bu zorluk sebebiyle saçlarıyla gözyaşları içinde vedalaşan onlarca kadın var. Bu üzücü aşamaya geldiyseniz kolay saç taramak için vereceğimiz önerilere bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Doğru saç tarama öneri ve yöntemleri nelerdir?

Saçlarınız çok dolaşıp zor açılıyorsa, nemsiz ve kuru olması yüksek ihtimaldir. İşe bu kuru, nemsiz saçları nemlendirerek başlayalım. Banyo da mutlaka nem oranı yüksek bir şampuan kullanın. Sonrasında uçlarına saç kremi uygulayın. Birkaç dakika beklettikten sonra iyice durulayın. Bunu düzenli olarak tekrarlayın. Saç yıkama işlemi için sabun kullanmayın. Sabunun ph değeri yüksek olduğu için saçlarınızı sertleştirir. En azından sabun kullanma alışkanlığınız varsa bir süreliğine erteleyin. Bu süreçte nemlendirme özelliği yüksek ürünler kullanmalısınız. Duş sonrasında nemli saça uygulanan, taramayı kolaylaştıran, sıvı keratin içeren bakım ürünlerini kullanmanız yararlı olacaktır. Saçınız nemliyken bir miktar püskürtün ve ellerinizle firüksiyon yapın. Nemlendirme işlemimiz tamam. Şimdi sıra doğru şekilde tarama hareketleriyle etkin ve acısız tarama yönteminde.Saçlarınızı tutam tutam ayırın. Bu tutamlar mümkün olduğunca ince olursa, saç açma ve tarama işleminiz de o kadar kolay olur. Nazikçe uygun bir tarak yardımıyla taramaya başlayabilirsiniz. Peki  uygun tarak nasıl olmalıdır? Saçlarınız uzun ve gürse eğer, sık bir tarak kullanmayınız. Daha seyrek, büyük dişli bir tarak işinizi kolaylaştıracaktır. Köklerden uçlara doğru nazikçe taramaya başlayabilirsiniz. Uzun saçlar uçlara doğru iyice karışıp kıtık halini alabilir. Bu durumda diğer elinizle köke yakın yerden tutarak, saç köklerini sert darbeye karşı güvene alın, gücünüzü tarağı tutan eliniz yardımıyla karışıklığın oluştuğu uç bölgeye verin. Burada da sık,hızlı ve narin hareket edin. Çünkü saçlarımızın yolunarak kopmasını istemeyiz. Dolaşıklığı  daha kolay açmak için ilk etapta kalın dişli tarak kullanıp, açtıktan sonra sık dişli tarağa geçebilirsiniz.

Saçlarınızı fırçalamak istiyorsanız eğer, öncelikle saç tipinize uygun bir fırça seçmeniz gerekiyor. Fırçalama işleminin saçlarınızı yıpratmasını istemiyosanız , kolay saç taramak için önerilerimizi, burada da dikkate almalısınız. Saçlarınızı fırçalamadan önce nemlendirici bir bakım ürünüyle ıslatmanız yararlı olacaktır. Hiçbir nemlendirici ürününüz yoksa, suyu deneyin. Su, tek başına en iyi nemlendiricilerden biridir. Bu işlem tarama sırasında saçta oluşabilecek kırıkların ve yıpranmaların önüne geçecektir. Saç tarama işlemine başlamadan önce saçlarınızı başınızı öne eğerek komple önünüze alın ve parmaklarınızla açmaya başlayın. Fırçalarken daha az engelle karşılaşıncaya kadar bu işleme devam edin. Tersten kolay taranmaya başlayan saçınızı arkaya alarak düze bir şekilde taramaya başlayabilirsiniz. Saçlarınızı yıkarken de daha özenli yıkarsanız, daha az dolaşacaktır.

Etiketler:

Kolay Saç Taramak İçin Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. hatice diyor ki:

    cansız saçlar nasıl canlanır

Sayfa başına git