Koltuk Altı Kararması Sebepleri ve Tedavisi

Koltuk-Altı-Kararmasına-Çözüm
14 Eylül 2015 tarihinde eklendi

Koltuk Altı Kararması Sebepleri ve Tedavisi

Koltuk Altı Kararması Sebepleri ve Tedavisi konulu yazımız ile beraber sizleri bu hususta bilgilendirecek paylaşımlar yapmayı ihmal etmiyoruz. Yaz mevsimi genelde hanımların tatil ayı olarak bilinir ve pek çok hanımda bu tip mevsimlerde kısa kollu tişörtleri daha çok tercih ederler. Fakat koltuk altı kararmaları söz konusu olduğu zaman, dikkat çekici bir hal alan durumlar sizlerin daha çok koltuk altı ile alakalı sorun yaşamanıza ve dikkatin buraya doğru kesilmesine neden olabilmektedir. Koltuk altında ki kararmanın en önemli sebebi, ciltte çoğunlukla oluşan aşırı pigmentasyon problemidir. Kadınların hormonlardan oluşan sorunsallarla beraber genital bölgelerde ve koltuk altlarında kararmalar meydana gelmektedir.

Sürekli deodorant kullanımı, epilasyon cihazları ve tüy temizliği yapmak, sıcak ağda gibi sebepler koltuk altında kararmalara neden olmaktadır. Esmer hanımlarda koltuk altı kararmaları daha sık gözlemlenen bir durumdur. Koltuk altı kararmasına sunacağımız bitkisel kürler ile beraber artık sizler de tamamen doğal yöntemler izleyerek bunların önüne geçebileceksiniz. Evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemlerini sizler için sıralıyoruz;Koltuk Altı Kararmasına Kür

  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı süzme bal
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Yoğurt, bal ve limon suyunu bir kap içerisinde karıştırın. Daha sonra karışımı koltuk altınıza sürün ve kolunuzu açık bir vaziyette 15 dakika kadar tutun. Daha sonra duşa girmenizi ve temizlemenizi öneririz. Haftada 2 kez uygulanması doğru bir yöntemi ortaya çıkaracaktır. Bunun yanı sıra bakım sonrası duşunuzu aldıktan sonra koltuk altına bebe pudrası sürerek iyileşme sürecini daha fazla hızlandırabilirsiniz. Koltuk Altı Kararması Sebepleri ve Tedavisi arayan pek çok hanım, bu kür ile beraber koltuk altında yaşanmış olan kararmaların tamamen önüne geçti ve durdurmasına öncülük tanıdı. Bu sebepten dolayı da doğru yöntemler izlendiği zaman koltuk altı kararmaları istenen seviye de tamamen durdurulmaya yönelik bir yol izleyecektir. Sizlere de mümkün mertebe de bu yolu izlemenizi ve sağlıklı bir şekilde önüne geçmenizi önermekteyiz.

Günümüzde en sağlıklı kullanılan kürlerden birisini sizlere tanıttık. Kesinlikle kimyasal ürünler kullanmamanızı öneriyoruz. Çünkü bu tip ürünler ters tepki sebebiyle daha çok kararmaları meydana getirebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git