Koruma Faktörlü Fondötenler

Koruma Faktörlü Fondötenler
12 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Cildinizi korumak aynı zamanda da renklendirmek koruma faktörlü fondötenler ile mümkündür. Koruma faktörlü fondötenleri kullanarak siz de hem cildinizin kusursuz görünmesini sağlayabilir hem de güneşin zararlı etkilerinden korunabilirsiniz. Siz de özellikle de yaz aylarında fondöteninizin altına güneş koruyucu kullanıyorsanız, bu fondötenlere mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Koruma Faktörlü Fondöten Nedir?

Güneşin yararlı olduğu kadar zararlı etmenleri de bulunuyor. Bilhassa yaz aylarında cildi güneşten gelen UVA ve UVB ışınlarına karşı korumanın önemi de son derecede büyüktür. Korunmayan ciltlerde ise hem yaşlanma etkileri hem de cilt kanserleri daha çok görüldüğü yapılan araştırmalarda kanıtlandı. Kadınlar özellikle de makyaj yapmak zorunda oldukları dönemlerde ise cildi korumanın yollarını arıyor. Eskiden fondötenin altına güneş koruyucu kullanarak kat kat bir görünüm elde edilirdi. Fakat şimdi gelişen teknoloji ile fondötenlerin güneş koruyuculu olması kadınlar için büyük bir kolaylık sağladı. Bu fondötenler sayesinde siz de cildinizi hem güneşin zararlı etkilerine karşı koruyabilecek hem de cildinizde kusursuz bir etki elde edebileceksiniz.

Güneş Koruyuculu Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güneş koruyuculu fondöten tercih ederken mutlaka içeriğindeki bilgileri okumak gerekir. Cildinizin ihtiyacı olan durumları belirleyerek alışveriş yapmanızı öneriyoruz. Mutlaka alacağınız fondötenin üzerinde SPF ibaresinin olduğundan emin olmalısınız. Genellikle fondötenlerde kaç faktör olduğunun da ibaresi bulunur. Normal gündelik bir kullanım için de 30 faktörlük bir korumanın yeterli olacağını belirtmek isteriz.Koruma faktörlü fondötenlerstick şeklinde de oluyor tüp şeklinde de siz hangi kullanımı tercih ediyorsanız onu alabilirsiniz. Üstelik bazı fondötenlerin suya dayanıklı olması da tatil için oldukça işe yarıyor. Denize ya da havuza gidecekseniz bu fondötenler ile yüzünüzü hem güneşten koruyabilir hem de cildinizin bebek gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kuru ciltler için: Eğer kuru bir cilde sahipseniz mutlaka SPF içeren fondöteninizin içinde size nem sağlayan ürünler tercih etmelisiniz. Bazı fondötenlerin içinde nem sağlayan bazı özel yağlar bulunabiliyor. Bu fondötenleri kullanırken de cildinizi korumanın yanı sıra nem ihtiyacını da karşılayabilmek mümkündür.

Yağlı ciltler için: Kuru ciltlerin yanı sıra bazı markalarda SDF içeren fondötenlerin yağlı ciltler için uygun olanları da bulunuyor. Bu fondötenlerinde de cilde ağırlık vermeyen hafif kapatıcılık sağlayan daha doğal görünüm sağlayanları mevcut. Bu fondötenleri tercih ederek yağlı cildinizin hafif görünmesini sağlarken yüzünüzü güneşin zararlı etkilerinden koruyabilirsiniz.

BB Krem ve CC Krem Fondötenler

Hem kapatıcılığı yüksek hem de güneşten koruyan bir fondöten arıyorsanız eğer mutlaka BB ve CC kremleri denemelisiniz. Aynı zamanda da zararlı kimyasal barındırmayan bu koruma faktörlü fondötenlerson zamanlarda oldukça çok tercih ediliyor. Tüm bunların yanı sıra BB ve CC fondötenlerin bir çok vitamin ile zenginleştirilmiş seçeneklerini de bulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git