Koyu Renk Ruj Sürme Yöntemleri

koyu renk ruj nasıl sürülür
28 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür

Güzelliğinizi makyaj sayesinde ön plana çıkartma imkânına sahipsiniz ve her bayanın mutlaka kullanmakta olduğu ufak bir makyaj tüyosu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesinin de ruj sürme yöntemleri olduğu görülür. Bazen bayanlar gözlerini daha ön planda tutmak ve çekiciliğini bu sayede vurgulamak isterler. Ancak bazen bayanların dudaklarına daha fazla önem verdiği bilinmektedir. Dudaklarınıza yapacak olduğunuz sadece birkaç ufak dokunuş ile ince dudaklarınızı daha kalın gösterebileceğiniz gibi dudaklarınızı daha canlı ve göz alıcı bir hale dönüştürebilirsiniz. Günümüzde genç kızlarında çok sık kullanmakta olduğu koyu renk rujların uygulanması konusundaki taktikler ise uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Koyu renk ruj sürme yöntemleri nelerdir? Merak eden kişilerin uzman önerilerine mutlaka göz atmaları gerekmektedir.

Koyu Renk Ruj Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kırmızı ve fuşya tonlarında bir ruj kullanarak daha çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak kadınların en cesaretsiz olduğu bu iki ruj rengini sürmenin cesaret istediği görülmektedir. Ancak Koyu renk ruj sürme yöntemleri hakkında bir fikriniz olur ise emin olun bu iki ruju da kolay bir şekilde uygulayacak ve hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız. Fakat koyu renk ruj uygulamak için birkaç adımdan geçmeniz gerekmektedir.

1) Rujun Hoş Görünmesi. İlk dikkat etmeniz gereken noktanın rujunuzu daha hoş göstermek için ne yapmanız gerektiğidir. Eğer koyu renklerde bir ruj sürecekseniz gözünüze daha hoş görünmesi için ilk olarak dudak balmı ile dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. Bunun nedeni nemli dudaklarınıza sürecek olduğunuz rujunuzun daha canlı görünmesidir.

2) Rujun Kalıcı Olması. Rujunuzun dudaklarınızda daha uzun süre kalması için yapacak olduğunuz ufak dokunuşu ise nemlendiricinin hemen arkasından uygulayacak olduğunuz bazdır. Eğer nemlendiricinizin hemen arkasından dudağınıza ufak bir baz uygularsanız nem dudağınıza hapsolacak ve rujunuz dudağınızda daha uzun süre kalacaktır.3) Canlı Bir Görünüme Sahip Olması. Baz aşamasından sonra dudaklarınızın daha canlı bir görünüme kavuşması için artık ruj sürme aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada ilk olarak parmağınıza rujunuzdan hafif bir şekilde alın ve dudağınıza rujunuzu sürmeden önce baz oluşturun. Bu şekilde daha canlı ve renkli bir baz hazırlamış olacaksınız.

4) Dudak Kalemi Kullanımı. Dudağınıza baz yaptıktan sonra uygulamanız gereken aşamalardan en önemlisine geçiş yaptığınız. Bu aşama koyu renk rujun bir diğer altın kuralını göstermektedir. Bu altın kuralın ise dudak kalemi olduğunu söyleyebiliriz. Dudak kalemi koyu renk rujda kesinlikle vazgeçilmemesi gereken noktadır. Baz ile sağlamlaştırmaya çalıştığınız rujunuzu dudak kaleminiz ile de desteklemiş olursunuz.

5) Dudak Kalemi Rengi. Dudak kaleminizi rujunuzun renginde kullanabilirsiniz eğer daha koyu bir görünüm elde etmek istiyorsanız birkaç ton daha koyu bir dudak kalemi de işinize yarayabilir.

6) Dudak Kalemi Uygulama Yöntemi. Dudak kaleminizi daha doğru uygulamak için alt ve üst dudağınızın orta kısmından uygulamaya başlayın. Dudaklarınızı çerçeveledikten sonra rujunuzu fırça yardımı ile sürebilirsiniz. Dudak kaleminizi ortadan kaldırmak için dudak kalemi ile ruju fırçanız yardımı ile karıştırabilirsiniz.

İlgili Konular
– Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar
– Doğal Dudak Peeling Tarifleri
– Kalıcı Makyajla İlgili Bilmeniz Gerekenler
– Göz Makyajında Kaşın Önemi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git