Kuru ve Çatlak Dudaklara Özel Doğal Yöntemler

kuru-ve-catlak-dudaklara-ozel-dogal-yontemler
23 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Kış günlerinde daha sık biçimde meydana gelen dudak çatlakları kötü bir görüntüye yol açmaktadır. Dudak çatlakları kış günlerinde soğuk hava sebebiyle, çok su içilmediği zamanlarda ve kuru cilt yapısında meydana gelen bir sorundur. Dudak çatlaması zaman içinde yaralara da sebep olacak ve canınızı yakacaktır. Bunun için önlemini önceden almanız gereklidir. Dudak bakım kremlerini düzenli olarak yanınızda taşıyabilir ve gün içinde sürekli olarak dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu yöntem çok kalıcı bir etki yaratmayacaktır. Kuru ve çatlak dudaklara özel doğal yöntemler uygulayabilir ve yumuşak bir dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Çatlakları Neden Ortaya Çıkar?

Dudak çatlağı oluşmasında birçok farklı neden olabilir. Kuru bir cilde sahipseniz cildinizle birlikte dudaklarınızda da kuruluk meydana gelecek ve bu da dudaklarınızın çatlamasına neden olacaktır. Susuzluk da dudak çatlamasının nedenlerinden birisidir. Uzun süre boyunca su içmediyseniz, özellikle sıcak altında vakit geçiriyorsanız dudaklarınızda kuruma ve çatlama meydana gelecektir. Gün içinde bol miktarda su tüketmelisiniz.

Dudak çatlakları mevsimsel koşullar nedeniyle de ortaya çıkmaktadır. Kışın çok soğuk dönemlerde hava da yeterince nem olmaz. Bu durum da hem cildin hem de dudakların sık biçimde kurumasına neden olmaktadır. Dudak balmı ve vazelin bu konuda size kısa süreli nem sağlayacaktır. Küçük kutularda temin edeceğiniz bu bakım kremleri rahatlıkla çantanıza sığacaktır. Günlük olarak yanınızda taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Dudakların çatlamasına bazı ilaçlar da neden olmaktadır. Tüm bu sorunlara doğal yöntemler ile çare bulabilirsiniz. Bu işlem için bakım maskeleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz.Hint Yağı ile Dudak Çatlaklarını Tedavi Edin

Dudak çatlaklarınından tamamen kurtulmak istiyorsanız hint yağı kullanabilirsiniz. Hint yağı ile yapılacak bakım maskesi için tek başına hint yapı kullanmak yeterli olacaktır. Hint yağını gün içinde birkaç kere dudaklarınıza sürmeniz dudağınıza gerekli nemi sağlayacaktır. Daha farklı bir kullanım için 1 çay kaşığı hint yağı, 1 çay kaşığı gliserin ve limon suyu kullanımı ile ortaya çıkacak maskeyi düzenli aralıklarla dudaklarınıza sürebilirsiniz. Bu maskeyi her gece yatmadan önce sürerseniz sabah uyandığınız dudaklarınız yumuşacık olacaktır. Maskenin yeterli etki yaratabilmesi için her gün kullanılması gereklidir.

Süt Kreması ile Bakım Maskesi Hazırlayın

Süt kremasının hiç bilinmeyen faydalarından birisi de dudak çatlaklarını tedavi etmesidir. Dudak çatlaklarına iyi gelmesinin nedeni süt kremasının bol yağlı bir ürün olmasıdır. Süt kreması ile nasıl bakım maskesi hazırlanır sorusuna cevap olarak, kremanın tek başına kullanımı maske etkisi gösterecektir. Hazır satılan süt kremasını dudaklarınıza masaj yapar biçimde sürün ve yarım saat boyunca böyle bekleyin. Sonrasında yıkama için ıslak bir pamuk topu kullanabilirsiniz. Kuru ve çatlak dudaklara özel doğal yöntemleri arasında yer alan bu doğal yöntemler çok kullanılmakta ve fayda sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git