Kuru Ciltler İçin Öneriler

Kuru Ciltler İçin Öneriler
23 Nisan 2017 tarihinde eklendi

 Kuru Ciltler İçin Öneriler

Cilt tipimizi bilmek hayatımız boyunca ve cilt bakımı yaparken oldukça işimize yarar. Cilt tipinizi belirleyebilmek için testler yapmanıza gerek yok. Fazla yağlı bir cildiniz var ise, yağlı bir cilde sahipsiniz demektir. Fazla kuru bir cilde sahip iseniz, kuru bir cilde sahipsiniz demektir. Eğer cildinizin bazı bölgeleri fazla kuru bazı bölgeleri fazla yağlı ise karma cilt tipine sahipsiniz demektir. Cilt tipinizi belirlediğiniz de kuru cilde sahip olarak çıktıysanız tam da bu yazıyı okumalısınız. Diğer cilt tiplerinden birine sahip iseniz, diğer yazılarımıza göz atmanızı öneririz. Bu yazımız da kuru ciltler için öneriler de bulunacağız. Günlük şartlarda neler yapmanız gerektiğini, cildinize nasıl bir bakım yapmanız gerektiği sorusuna bu yazı da cevap bulabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Öneriler  • Kuru cilde sahip olanlar, kış mevsimlerinde fazlasıyla mağdur olmuşlardır. Kış mevsimlerindeki soğuklar için krem kullanmak yüzünüzün çatlamasına engel olur. Nemlendirici kremler soğuktan korumak için oldukça etkilidir. Fakat eczanelerden alacağınız kış mevsimleri için olan kremlerden alabilirsiniz. Kremi alırken de eczaneye kuru bir cildiniz olduğunu belirtirseniz, kreminizi ona göre verecektir.
  • Kuru ciltler için bir diğer öneri ise cildinize yatmadan önce yada gün içerisinde peeleng yapmanızdır. Peelengler yüzü temizlerken yüzünüzün eksikliklerini de giderirler. İçinde tanecikler olmayan krem kıvamındaki pelengler yüzünüzün yenilenmesine yardımcı olur. Bu da yüzünüzdeki kuru derinin yenilenip sağlıklı bir derinin gelmesi demektir.
  • Kuru cilde sahip olanların yapmaması gereken bir şey daha. Sıcak sudan uzak durmalısınız. Sıcak duş cildimizi nemlendiriyormuş gibi gelse de aslında cildimizde ki nem seviyesini düşürür. Bu da kuru ciltlilerde damar çatlamasına neden olur. Bu yüzden sıcak suda fazla kalmamanızı ve sıcak duş yerine ılık duş almanızı öneririm.
  • Kuru cilde sahip olanlar gün içerisinde fazla nem alamadıkları için kuru bir cilde sahiptirler. Bu yüzden yüzünüzü yağmur damlalarından sakınmayın ve bolca su için. Su içmek ciltteki nem seviyesini arttırır ve hücrelerin daha sağlıklı çalışmasını sağlar.
  • Kuru ciltliler için bir diğer tüyo ise, gün içerisinde aklınıza geldikçe nemlendirici bir krem sürmeniz. Kendinize nemlendirici bir krem edinin. Çantanıza koyun ve aklınıza geldikçe elinize yüzünüze yani cildinize sürün. Bu cildiniz de bulunan kurulukları hem azaltacak hem de cildinizin nem oranını yükseltecektir.

Kuru Ciltler İçin Hava Şartlarına Bakım Önerileri

Kuru bir cildiniz var ise soğuk ve rüzgarlı havalar ile derdiniz var demektir. Rüzgarın sert etkisi kuru cilde sahip olanları fazlasıyla etkiler. Aynı zamanda güneşte fazla durmakta hem çok yanmanızı hem de yüzünüzde acı verecek çatlaklar oluşmasına neden olur. Bu yüzden yaz aylarında güneşe çıkacağınız zaman kullanmanız için nemlendirici güneş kremi edinin. Kış aylarında ise, nemlendirici bir krem olan Avon’un Care Ürünlerinden kış bakım ürününü seçebilirsiniz. Dışarı çıkmadan nemlendiricinizi sürerseniz cildiniz soğuk havalara karşı daha az hassas olur. Kuru ciltler için öneriler verdiğimiz bu yazı umarım sorularınıza cevap olmuştur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git