Kuru Ciltleri Canlandıran 3 Bakım Maskesi

Kuru Ciltleri Canlandıran 3 Bakım Maskesi
24 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Kuru Ciltleri Canlandıran 3 Bakım Maskesi

Kuru ciltler zor bir cilt tipidir. Kuru ciltlerin birçok olumsuz yanı vardır. Kuru cilde sahip kişiler olduğundan çok daha yorgun ve yaşlı görünürler. Parlak olmayan bu cilt tipinde erken yaşlanma belirtileri de ortaya çıkar ve kırışıklıklar meydana gelir. Kuru ciltler için bakım ürünleri hazırlayabilir ve evinizde günlük olarak kullanım yapabilirsiniz. Kuru ciltleri canlandıran 3 bakım maskesinin tarifi yazımızın içinde detaylı bir biçimde yer almaktadır. Bu maskelerden size en uygun olanını ya da malzemelerini en kolay temin edeceğiniz olan tarifi seçebilir ve uygulayabilirsiniz. Maske tariflerini günlük olarak kullanmanız gerekli olan etkiyi kısa süre içinde sağlayacaktır.

Maske 1 Yapımı ve Uygulanışı

Kuru ciltleri çok daha genç bir hale getirecek maskelerden birincisi için yazımızı okuyabilirsiniz. Maske tarifi için gerekli olan ürünler arasında 1 tatlı kasığı granül bira mayası, 1 adet yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı çiğ krema, çiğ süt kaymağı, yarım tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 çay kaşığı susam yağı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 3 ölçü süt ve 4 litre su gereklidir. Maske hazırlanışı için ilk 5 madde bir kabın içine alınmalı ve karıştırılmalıdır. Sonrasında karışım sürülmeden önce cilde bir miktar susam yağı sürülür, sonra üstüne de hazırlanmış olan maske sürülür. Bu şekilde 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Sonra ılık su ile bol miktarda durulama yapabilirsiniz. Bu karışım bir kere uygulanması uygundur. Karışım ciltte oluşacak sarkmaları ve kırışıklıkları da önleyecek etkiye sahiptir.Maske 2 Yapımı ve Uygulanışı

Kuru ciltlere uygulanacak olan ikinci maskenin hazırlanışında 1 tatlı kaşığı mısır unu, alabildiği kadar tuzsuz tereyağı ve 1 çay kaşığı katkısız zeytinyağı kullanılır. Tüm ürünleri derin bir kabın içine alın ve krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Sonra ürünü sorun olan bölgelere nazikçe sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Bekleme süresi bittiği zaman bol su ile durulama yapabilirsiniz. Bu maskenin etki etmesini istiyorsanız haftada bir kere uygulamanız etkili olacaktır. Maske sürdükten sonra cildinize bir kat da limon sirkesi sürebilir ve sonrasında yıkayabilirsiniz.

Maske 3 Yapımı ve Uygulanışı

Üçüncü maskenin hazırlanışı için 2 adet havuç,1 adet yumurta,1 tatlı kaşığı zeytinyağı, yarım çay bardağı süt ve yarım  çay bardağı nişasta gereklidir. Öncelikle havuçları rendeleyin ve bir kabın içine alın. Sonra bu kabın içine yumurtayı ekleyin karıştırın ve sonra tüm malzemeleri katın. Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra yavaş bir biçimde cildinize uygulayabilirsiniz. 20 dakike bekleme süresi yeterlidir. Sonra durulama işlemine geçebilirsiniz. Bu maskeyi haftada en fazla 3 kere uygulamak uygun olacaktır. Kuru ciltleri canlandıran 3 bakım maskesi bu şekilde tariflerle hazırlanır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git