Kuru Soğuktan Koruyan Maskeler

beauty and skin care concept - face of beautiful woman with dry skin examples
13 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Zorlaşan yaşam koşulları ve uygunsuz çevre faktörlerinden etkilenen vücudumuz aynı zamanda kötü hava koşullarından da çok etkilenmektedir. Kuru soğuk olarak tabir edilen soğuklarda cilt çatlamakta ve kötü hava koşulundan olumsuz etkilenmektedir. Bu tür havalarda cildiniz için kuru soğuktan koruyan maskeler ile koruyabilir ve cildiniz için gerekli olan bakımı elde edebilirsiniz.

Kuru Soğuktan Korunmak İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dışarı çıkarken soğuktan engellenmemek ve cildinizin zarar görmemesi için dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bazı kurallara uyarak cildinizin daha az hasar görmesini sağlayabilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce kesinlikle cilt tipinize uygun nemlendirici sürmeli ve soğuk havaya karşı cildinizi koruyacak kıyafetler tercih etmeli ve mümkünse yüzünüzü de örtmelisiniz. Bu şekilde soğuğun aniden cildinize ulaşmasını engelleyebilir ve ani hava değişiminden ve aşırı soğuktan korunmuş olursunuz. Buna karşın kuru soğuktan koruyan maskeler yapabilir ve cildinizin doğal yollarla korunmasını sağlayabilirsiniz.

Kuru Soğuktan Koruyan Maskeler Nelerdir?

Farklı çeşitte birçok maske bulunmaktadır fakat genel özellikleri cildi nemlendirerek korunmasını sağlamaktır. Kuru soğuktan koruyan maskeler şu şekilde sıralanabilir.  • Kuru ciltler için avokado maskesi: Avokadonun içerdiği mineraller ve doğal yağı sayesinde nemlendirilen cilt daha parlak ve genç bir görünüm kazanmaktadır. Kuru soğuktan dolayı oluşabilecek çatlaklara karşı cildin nemli olmasını sağlayan avokado aynı zamanda cildin yağ oranını dengeleyerek cilt için gerekli bakımı da sağlamaktadır. Sahip olduğu vitamin, mineral ve yağ asitleri sayesinde kuru cildinizin hem onarılmasında hem de soğuğa karşı korunmasında yardımcı olan avokado kürü yarım avokadonun bir tatlı balla karıştırılarak hazırlanmaktadır ve bu karışım yüze sürülüp on dakika beklenerek uygulanmaktadır. Ardından ılık su ile yıkama yapılır ve bu şekilde tamamlanan işlem haftada iki kez uygulanırsa istenen etkiyi sağlamaktadır.
  • Kuru ciltler için yulaf kepeği maskesi: Yulafın sahip olduğu vitaminler ve mineraller ile balın yenileyici yapısı, zeytinyağının nemlendirici yapısı ve yoğurdun onarıcı yapısı ile birleştirilerek yapılan bir maske olan yulaf kepeği maskesi ile daha taze bir cilt elde edebileceğiniz gibi cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri de elde etmiş olacaksınız. Bunun için bir yemek kaşığı yulaf kepeği veya yulaf ezmesi, bir yemek kaşığı yoğurt, iki tatlı kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağının karıştırılması maskeyi elde edebilirsiniz. İyice karıştırıldıktan sonra cilde uygulanan ve on ile on beş dakika arası bekletildikten sonra ılık su ile bol bol yıkanarak uygulanır.
  • Kuru ciltler için kahve maskesi: Kahvenin barındırdığı yağ ile yumuşak ve parlak bir cilt elde edebilirsiniz. Kahve kuru ciltlerin yağlanmasını ve doğal bir yağ dengesine kavuşmasını sağlamaktadır. Bunun için iki çay kaşığı kahve telvesini peeling yaparak yüzünüze uygulamanız ve on dakika beklettikten sonra durulamanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git