Kusursuz Bacak Görünümü

Kusursuz Bacak Görünümü
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Takvimler yazı gösterdiğinde kim kusursuz bir bacak görünümüne sahip olmak istemez? Işıl ışıl parlayan ve göz dolduran bacaklarınızla şortlarınızı, elbiselerinizi gönlünüzce giymek istemez misiniz? Photoshop programı uygulamadan bu etkiyi yaratan bacaklara sahip olmak elbette imkânsız değil. Birkaç doğru ve düzenli uygulama ile kumsallarda ya da sokakta imrendiğiniz bacak görüntüsüne sahip olabilirsiniz. Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme alışkanlığı ile destekleyeceğiniz program ile bacaklar fora. İşte sizi bacaklarınızı uzun pantolonların altına saklamaktan kurtaracak birkaç küçük ama etkili formül.

Hareket Edin ve Su İçin

Düzenli egzersiz alışkanlığı bedeninizin her noktasında size olumlu geri dönüş yapar. Hareket sayesinde vücudun kan akışı hızlanır. Ayaklardan bacaklara ve oradan yukarı doğru başlayan kan akışı oluşturarak bacaklarınız için yapacağınız en iyi egzersiz yürüyüştür. Fazla değil ama her gün düzenli yürüyüş yaparak kan akışınızı hızlandırır böylece kılcal damarların belirgin görüntüsünü engellemiş olursunuz. Bu hareketi bir de bol su tüketimi ile desteklediğinizde dışarıdan yapacağınız ek müdahaleler ile bacaklarınız o mükemmel görünüme kavuşmaya hazır hale gelecektir. Spor yapmaya ve bacaklarınızı yormaya başladığınızda bir süre kaslarınız su toplar ve bu nedenle bacaklarınız olduğundan kalın görünebilir. Bu normal ve geçici bir durumdur. Bacaklarınızın kalınlaştığını düşünüp egzersizi bırakmamalı tam tersine vücudunuzu buna alıştırmak için devam etmelisiniz.

Gereksiz Tüylerden ve İzlerden KurtulunMükemmel görünümlü bacakların elbette olmazsa olmazı pürüzsüz bir dokudur. Bunun için bacaklarınızda daha önce kullandığınız yöntemle gereksiz tüylerden kurtulun. Bu konuda kullanmadığınız yeni yöntemler de deneyebilirsiniz. Ağda genellikle en tercih edilen ve uzun süreli etki yaratan bir epilasyon yöntemidir. Yine de bacaklardaki batıkların oluşmasına engel değildir. Batık görünümünü azaltmak için ara sıra jilet kullanabilirsiniz. Merak etmeyin, jiletin tüyleri güçlendirip artırmadığı artık uzmanlar tarafından sık sık söyleniyor. Kıl dönmesi ve batık oluşumunu engellemek için kalıcı epilasyondan da yararlanabilirsiniz. Bunun için fikir alabileceğiniz pek çok güzellik merkezi mevcut. Her cilt tipi farklı olduğundan aynı uygulama herkeste aynı sonuçları vermez. Bu nedenle konusunda uzman bir kişiden yardım alarak istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz.

Bacak Fondöteni Kurtarıcınız Olabilir

Bütün kozmetik mağazalarda ve eczanelerde bulabileceğiniz bacak fondötenleri acil durumlarda kurtarıcınız olabilir. Ten renginize uygun tonda seçtiğiniz fondöteni bacaklarınıza 15 cm yukarıdan uygulayabilirsiniz. Genellikle sprey formunda olan bu ürünün bacakta eşit dağılması için mesafeyi ayarlamanız gerekir. Teninizden daha açık ya da koyu bir fondöten genel vücut görünümünüzde hoş olmayan bir görüntü yaratacağınızdan ürünü avuç içi ya da bilekte deneyerek alabilirsiniz. Fondöteni sürdükten sonra kıyafetlerinizi giymek için 15-20 dakika beklerseniz ürün kurur ve böylece kıyafetlerinize bulaşmamış olur. İşte birkaç alışkanlık ve ufak taktik ile bacaklarınız mevsime hazır. Artık onları gönül rahatlığı ile sergileyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git