Kusursuz Bacaklar İçin Püf Noktaları

Kusursuz Bacaklar İçin Püf Noktaları
30 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Kusursuz Bacaklar İçin Püf Noktaları

Kusursuz bacaklara sahip olmak istiyorsanız bunun için bazı küçük detaylara dikkat etmeniz gereklidir. Bacak bakımı çok önemlidir. Bacaklarınıza iyi bakmak için birçok farklı sorun için tedavi yöntemi geliştirmeniz gerekir. Bacaklarda oluşan belli başlı sorunlar arasında batıklar, kızarıklıklar, sivilceler, çatlaklar ve selülitler yer almaktadır. Bu sorunlardan kurtulmak için yapılması gereken küçük noktaları bilmeniz ve uygulamanız hayat kurtarıcı bir yöntem olacaktır. Kusursuz bacaklar için püf noktalarını yazımızda öğrenebilirsiniz. Bu püf noktaları ile çekinmeden mini etek, elbise ve şort giyebilir, yazın tatil yerlerinde rahatça vakit geçirebilirsiniz. Bilindiği üzere özellikle yaz dönemleri bacakların ön plana çıktığı ve bakımına daha fazla özen gösterilmesi gereken dönemlerdir.

Ağda Yapın

Bacaklarınızdaki kılları almak için ağda tercih etmeniz önemli bir püf noktası olacaktır. Epilasyon aletleri cildinizde batık oluşmasına neden olacak ve durumda ilerde daha büyük yaralara neden olacaktır. Bu sebeple epilasyon aletleri ile tüylerinizi almak yerine daha basit ve ucuz bir yöntem olan ağdayı tercih etmelisiniz. Ağdayı evde kendi başınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Bacak Traşına Önem Verin

Kadınlar bazen özel ve acil durumlarda kıllarını almak için jilet kullanmak zorunda kalır. Böyle durumlarda ne kadar acil işiniz olsa bile traş yaparken özenli olmalısınız. Hızlı ve özensiz biçimde yapılan traş işlemleri cildinizde kesikler bırakacaktır. Bu kötü bir görünüme yol açacaktır.Kılların Çıkış Yönüne Özen Gösterin

Bacaklarda meydana gelen en büyük sorunlardan birisi batıktır. Batık kötü bir görünüme neden olan ciddi bir sorundur. Batık oluşmasının başlıca sebebi kılların rasgele biçimde alınmasıdır. Bu sebeple batık oluşmaması için kılları çıkış yönüne göre almaya özen göstermelisiniz. Bu sebeple epilasyon aleti değil ağda kullanılmalıdır.

Bacaklarınızı Nemlendirin

Nem tüm vücudun ihtiyaç duyduğu bir maddedir. Nemsiz bir yüz ve vücut çabuk tahriş olmakta, pul pul dökülmektedir. Bu görünümden kurtulmak için düzenli biçimde nemlendirici krem kullanmanız gereklidir. Vücudunuzda kullanmak üzere alacağınız bir nemlendiriciyi duştan çıktıktan ve kurulandıktan sonra hafif biçimde tüm vücudunuza sürün. Bu sayede cildiniz yeterli miktarda nem kazanacaktır.

Batıklarınıza Elle Müdahale Etmeyin

Bacakta yanlış kıl alma işlemi ile ortaya çıkan batıklardan kurtulmak için çoğu kişi eliyle işlem yapar. Çoğu kişi iğne ile çıkan batıkları koparmaya çalışır. Bu durumda batık yok olmak yerine daha kötü bir hal almakta, hem de bacaklarınız yara bere içinde kalmaktadır. Bunun için keseleme işlemi yapmanız daha uygun olacaktır.

Egzersiz Yapın

Bacaklarda yer alan selülitlerden kurtulmak ve daha sıkı bir görünüme kavuşmak için en kısa ve etkili yok sık sık egzersiz yapmaktır. Evde yapacağınız basit egzersiz yöntemler ile bacaklarınız fit bir görünüme kavuşacaktır. Kusursuz bacaklar için püf noktaları arasında yer alan  en önemli madde bu maddedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git