Kusursuz Bacaklara Sahip Olmak Her Kadının Hakkı

Kusursuz Bacaklara Sahip Olmak Her Kadının Hak
20 Haziran 2017 tarihinde eklendi

Kusursuz Bacaklara Sahip Olmak Her Kadının Hakkı

Kadınlar için bacakların görüntüsü büyük önem taşımaktadır. Özellikle yaz aylarında şort, etek, mayo gibi kıyafetlerin sıkça giyilmesi nedeni ile bacaklara gösterilen dikkat en az 2 katına çıkmaktadır. Tabi ki bu konuda en önemli etken bacak tüylerinden kurtulmaktır. Ancak tüylerden kurtulmak ne yazık ki bacağın kusursuz görünmesinde tek başına yeterli değildir. Uygulanabilecek bir kaç yöntem ile kolaylıkla pürüzsüz bacaklara sahip olmak mümkündür.

İstenmeyen Tüylerden Kurtulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jilet yardımı ile gerçekleştirilen tıraşlar, istenmeyen tüylerden kurtulmak için en hızlı yöntemdir. Her ne kadar günümüz teknolojisinde yeni nesil jiletler ile işlem kolaylaşmış olsa da, acele edilerek yapılan tıraş işlemi sonucu oluşan kesikler, kötü bir görüntüye sebep olabilmektedir. Tıraşın bir başka kötü yönü ise cilt kuruluklarına neden olmasıdır. Özellikle diz bölgelerinde yoğunluk gösteren cilt kurulukları, kötü bir görünüm meydana getirir. Bununla beraber tıraş yöntemi kullanılarak alınan tüyler, hızla yeniden çıkar ve genellikle tüylerde artmalar meydana gelir. Epilatör de istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili yöntemlerdendir. Kullanımı pratik olması nedeni ile tercih edilen epilatörler ne yazık ki kısa tüyleri almakta etkili değildir. Bu noktada ağda yöntemi ile tüyleri almanın tercih edilmesi daha doğrudur. Ağda işlemi hem daha az tehlikelidir, hem de ağda ile alınan tüylerin çıkması süresi, tıraş işlemine oranla çok daha uzundur. Ağda yöntemi ile kısa tüyleri alabilmesi yönünden tercih edilen bir yöntemdir ve en pürüzsüz bacaklara ağda ile sahip olmak mümkündür. Ancak ağda kullanılırken de dikkat edilmesi gereken bir husus vardır; o da ağdanın ısısı. Çok ısınmış olan ağda, cilt ile temas ettiğinde kızarıklıklara ve cilt yanıklıklarına neden olabilmektedir. Bu nedenle ağda mutlaka ılık olmalıdır.Yöntemin tercih edilmesi kadar uygulanması da önem taşımaktadır. Tüylerin çıkış yönüne doğru uygulanan bir işlem ile alınması, tüylerde kırılmalara ve dolaylı olarak kısa tüylerin kalmasına yol açar. Bununla birlikte batıklarında meydana gelmesi kaçınılmaz sondur. Bu nedenle özellikle ağda ve jilet yöntemleri ile tüy alma işlemi, tüylerin çıkış yönünün tam tersi yönde uygulanmalıdır.

Kusursuz Bacaklar İçin

Ciltte oluşan ölü deriler, bacakların kötü bir görünüm sergilemesine yol açar. Bu nedenle bacakların daima ölü derilerden arınmış olması gerekir. Ölü derilerden kurtulmak içinse en etkili ve en eski yöntem kesedir. Çok sert bir kese kullanımı ciltte tahrişe neden olabildiği için aşırı sert olmayan bir kese tercih edilmelidir ve mutlaka ılık su ile ıslatılarak uygulanmalıdır. Kese ile ölü derilerden kurtulurken var olan batıkların da yok edilmesi sağlanabilir.

Soğuk suyun kan dolaşımını hızlandırdığı ve bu sayede cildi canlandırdığı bilimsel bir gerçektir. Duştan çıkmadan hemen önce bacaklara uygulanan soğuk su, güzel bacaklar için önemlidir. Bununla birlikte duş sonrası bebek yağı vb. ürünler ile bacağın nemlendirilmesi de büyük önem taşır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git