Kusursuz Dudaklar İçin Bakım Yapın

Kusursuz Dudaklar İçin Bakım Yapın
12 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Kusursuz Dudaklar İçin Bakım Yapın

Bir makyajın en çarpıcı unsuru hiç kuşkusuz rujdur. Pek çok kadının ruj konusunda ne kadar tutkulu olduğunu görebiliriz. Makyaj seven birçok insan için ruj, makyajın tamamlayıcı parçasıdır. Kimileri aynı tonlarda ruju kullanıp bu rengi makyajı ve kendisi ile özdeşleştirir. Kimileri ise giysisine, mevsime ya da ruh haline göre sürekli değişik renklerde denemeler yapar. Hangi rengi kullanırsanız kullanın rujunu en güzel gösterecek şey bakımlı dudaklarınızdır. Dudaklarınıza bakım yapmak demek sadece rujunuzu sürmeden önce nemlendirici krem sürmek değildir. Gün içinde özellikle cildimizi yıpratan pek çok etken olur. Kış aylarında soğuktan yaz aylarında ise güneşten etkilenen dudaklarımız ince cilt yapısında sahip bir bölge olduğundan yıpranmaya müsaittir. Dolayısı ile dudaklarımıza sadece ruj sürmeden önce değil genel olarak bakım yapmalıyız.

Haftada Bir Değil Her Gün Bakım

Çatlamış dudaklarda hiçbir ruj görüntüsü hoş durmaz. Böyle bir dudağa sürülen özellikle koyu renk rujlar birkaç dakika içinde çizgi çizgi bir görünüm oluşturur. Bunu da kimse istemez muhakkak. Dudaklarınıza daimi bir bakım uygulamak istiyorsanız vazelinden yardım alabilirsiniz. Her gece uykudan önce dudaklarınıza süreceğiniz bir miktar vazelin siz uykudayken dudaklarınızın ihtiyaç duyduğu nemi karşılar. Nem için tabii ki bol bol su tüketmeyi de ihmal etmemeniz gerekir. Cildin her parçasının olduğu gibi dudaklarımızın da neme ihtiyacı vardır ve bu ihtiyacın karşılanabileceği en doğal yol bol suyu doğrudan içerek tüketmektir.Malzemelerinizi Yanınızda Bulundurun

Dudaklarınıza bakım yapmak için çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz ve her kozmetik mağazasından uygun fiyata alabileceğiniz dudak balsamı denilen koruyuculardan yararlanabilirsiniz. Bunlar dudaklarınıza hem hafif şekilde doğal bir renk verir hem de onu korur. Hatta evde kendi balsamınızı kendiniz bile hazırlayabilirsiniz. Bunun için bitmiş ya da kırılmış rujlarınızdan yararlanın. Kırılmış ya da artık kullanılamayan rujlarınızı bir miktar vazelin ya da yüz için kullanılan nemlendirici kreminiz ile bir kabın içinde karıştırın. Bu karıştırma işlemini yaparken birden fazla renkteki rujdan yararlanmak mümkün. Böylece hem atmak üzere olduğunuz rujları değerlendirmiş olursunuz hem de istediğiniz tonu kendiniz oluşturabilirsiniz. Yaptığınız karışımı küçük bir krem kutusunda saklayabilir, sonrasında da ince bir fırça ya da parmaklarınız yardımıyla kolayca dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Bu tür uygulamaları günlük hayat içinde sık sık yapabilirsiniz. Bunun dudaklarınıza hiçbir sakıncası yoktur. Krem ve balsam uygulamasını alışkanlık haline getirdikten sonra makyajınızın tamamlayıcısı olan rujlarınızın çok daha göz alıcı ve hoş göründüğünü fark edeceksiniz. Tozdan, kirden, güneşten ve soğuktan yıpranan yorulan cildinizin ve dudaklarınızın bir gün değil düzenli bakıma ihtiyacı vardır. Güzellik ve bakım bir bütündür. Yaptığınız her doğru uygulama bir diğerini tamamlar ve bir bütün oluşturarak güzelliğinize güzellik katar, daha canlı, daha enerjik görünmenizi sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git