Kusursuz Yük Makyajı

Kusursuz Yük Makyajı
14 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Kusursuz Yük Makyajı

Makyaj, günümüzde neredeyse her kadının güzelliğine güzellik eklemek amacı ile başvurduğu bir yöntemdir. Kusursuz görünmek isteyen kadınların, kusursuz yüz makyajı yapabilmeleri için dikkat etmeleri gereken birkaç şey vardır.

Kusursuz Bir Makyaj, Kusursuz Bir Ten Görünümü İle Başlar.

Akneler, sivilceler, lekeler ile dolu bir cilt ile mükemmel bir görünüm elde edilmesi mümkün değildir. İlk aşamada bilinmesi gereken şey, makyajın bu tip cilt rahatsızlıklarını tam manası ile gizleyemediği gerçeği.

Yüz Şeklini Tanıma Ve Buna Göre Makyaj Yapma, Kusursuz Yüz Makyajı İçin İkinci Adımdır.  • Oval yüz: Yanaklarda genişleyip çenede incelen yüz şekline verilen isimdir. “İdeal yüz biçimi” denilince akla gelen şekil ovaldir. Diğer yüz şekilleri uygulanan makyaj ile oval yüz şekline benzetilmeye çalışılırken, oval yüz şekli için yapılması gereken tek şey, yüzün biçimini bozacak köşeli çizgiler kullanmamaktır.
  • Yuvarlak yüz: Yuvarlak yüz şekline sahip kişilerin yüzlerinde belirgin hiçbir unsur yoktur. Bu sebeple ideal yüz biçimi olan oval yüz’e ulaşılması için keskin çizgiler kullanılıp elmacık kemiklerinin ve çenenin belirginleştirilmesi gerekir. Bunu yapmak için öncesinde ten rengine uygun fondöten uygulanır sonrasında ise allık bölgelerine gölgelendirme yapılarak elmacık kemikleri ortaya çıkarılabilir.
  • Kare yüz: Bu surat tipinde köşelerdeki sert hatların yumuşatılması için odak noktasının yüzün orta kısmına çekilmesi gerekmektedir. Bu işlem koyu bir allığın çeneye ve diğer keskin hatlı yerlere uygulanması ile gerçekleştirilebilir. Ardından yapılacak olan renklendirme suratın orta bölgesine yapılmalıdır. Bu bir ruj veya pırıltılı bir allık olabilir.
  • Üçgen yüz: Alın genişliği ve çenenin dar olması ile bilinen bu surat biçimine sahip insanların kusursuz yüz makyajı yapabilmeleri için, alınlarındaki genişlik ile elmacık kemiklerindeki genişliği eşitlemeleri gerekmektedir. Bunu sağlayacak olan şey, allığın koyu tonlarıdır. Siyah tonlar elmacık kemiklerinde kullanılarak elmacık kemikleri alın ile eşitlenebileceği gibi çenede kullanılarak çenenin sivriliğinin gizlenmesinde de yardımcı olabilir.
  • Uzun yüz: Köşeli ve dik hatlara sahip olan insanlar, hatlarını yumuşatmak için hatlarının keskinliğini gizlemelidirler. Yüze oval ve yumuşak bir hava vermek için alın ve çenede iki ton koyu fondöten kullanılır. Göz makyajı yapılırken gözü çekik göstermek, yüze oval bir hava görünüm verir. Elmacık kemikleri de koyu tonlar ile ön plana çıkarılmalıdır.

Kabaca yüz şekilleri bunlardır. Yüz şeklini bilmek, doğru makyajı yapmak ve kusursuz bir görünüm elde etmek için önemli bir etkendir.

Yüz Şekillerinden Bağımsız Olarak Kusursuz Yüz Makyajı Yapabilmek İçin Birkaç Püf Nokta;

  • Yüzünüzde beğenmediğiniz kısımları koyu renk makyaj kullanarak gizlemek mümkündür.
  • Allığınızı muhakkak elmacık kemiklerinizin üzerinden sürün.
  • Özel bir rötuş uygulamıyor iseniz fondöteninizin mutlaka ten renginize yakın olmalıdır.
  • Pudrayı asla çok kalın sürmeyin, bu kırışıklıklarınızın ortaya çıkmasına neden olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git