Küt Saç Kesim Modelleri

Küt Saç Kesim Modelleri

Pek çoğumuz uzun saçı, rahat toplanması ve şekillenmesi daha kolay olduğu için tercih ediyoruz. Oysa çalışan veya saçlarına fazla vakit ayıramayan kadınların tercihi genellikle kısa saçlardan yanadır. Yapılacak bir kaç küçük değişiklik ile kısa saçlarda fazlasıyla çeşit sahibi olabilirsiniz. Kullanımı ve bakımı hak verirsiniz ki uzun saçtan çok çok daha kolaydır. Kısa saç denince aklımıza küt saç kesim modellerinin gelmesi pek de şaşılacak bir şey değil. Saçlarını kestirmeye kıyamayan kadınlar bile son dönemlerde küt saç kesimlerine yönelmiş durumda. Hak verirsiniz ki birbirinden güzel ve her biri ayrı bir trend olan bu modeller tüm övgüleri fazlasıyla hak ediyorlar. Zira bu modeller ülkemizde olduğu kadar dünyada da önemli bir yere yerleşmiş görünüyor.

Küt saç kesim modelleri modern bir görüntü yarattığından dolayı bayanlar tarafından fazlasıyla tercih edilen bir saç modelidir.  Her yaştan insana hitap etmesi de bu modeli daha gözde bir hale getiriyor. 90lardan günümüze kadar yaygın bir biçimde kullanılan bu model ünlüler arasında da favori olanlardan. Dünya starlarının tercih ettiği küt saç kesim modellerinin yarattığı doğal ve sade görüntü beğenileri fazlasıyla üstüne topluyor. Rihanna dan tutunda Lady Gaga’ya kadar birçok ünlünün tercih ettiği saç kesim modelidir. Ayrıca istenildiği taktirde kâkül, kat, dağınık kesimlerle de kendi içinde kullanıcılarına farklı modeller sunuyor. Ayrıca maşa veya fön modellerin de fazlasıyla yakıştığı bu saç modeli en çok 18-35 yaşları arasındaki bayanlar tarafından kullanılıyor.Kimler Daha Çok Tercih Ediyor?

Genellikle uzun bir boyuna sahip bayanların tercih ettiği bir kesim modelidir. Saçların boyun hizasında kesilmesidir. Saçları normal veya ince telli olanların daha çok tercih ettiği bir modeldir. Zira bu saç modelinin yakışmayacağı az sayıda insan vardır. Fakat en çok boynu uzun olanlara yakışan bir kesimdir. Saçları daha kabarık gösterdiği için kalın telli saçlı bayanlar tarafından pek tercih edilmez.

Omuz Hizasında Küt Saç Kesimi

Saçların boyun hizasında kesilmesidir demiştik, fakat son yıllarda omuz hizasının hafif üstünde dalgalı ve doğal şekil verilen küt saçlar fazlasıyla revaçta. Omuz hizasındaki küt saç kesim modellerinde silik saç renklerinin kullanılması gençler için oldukça popüler. Kahkülsüz doğal dalgalarla omuz hizasında kesilmiş bir küt saç modeli fazlasıyla havalı bir tarz olarak biliniyor. Ülkemizde de son yıllarda trend haline gelip oldukça hızlı yayılmıştır. Bahsettiğimiz gibi özellikle genç kızlar arasında fazlasıyla rağbet görüyor.

Düz küt saçların yanı sıra katlı küt saç kesim modelleri de fazlasıyla beğeni toplamaya başlamış. Dağınık görünümündeki katlı küt saç kullanan kişiye cool bir hava katmıyor değil.  Ayrıca bilindiği gibi küt saç modası sizi olduğunuzdan daha genç ve tarz sahibi gösterecektir.

12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.065 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git