Lacivert Göz Makyajı

lacivert göz makyajı
4 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Lacivert Göz Makyajı

Gece dışarı çıkarken yapacağınız göz makyajı için siyah dışında bir renk arıyorsanız bu kesinlikle lacivert olabilir. Bunun için de Lacivert Göz Makyajı uygulayabilir ve çok şık bir göz makyajı yapma şansını elde edebilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu makyaj sizleri hiç zorlamayacaktır ve kolaylıkla yapabileceksinizdir. Bunun için de lacivert tonlarına ihtiyacınız olacaktır. Kullanacağınız ürünler arasında far fırçası, makyaj seti, göz kalemi, eyeliner, kirpik kıvrıştırıcı ve rimel yer almaktadır. Bilindiği gibi gece makyajı çok büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle de en ışıltılı ve iddialı gözlere sahip olmak için en iyi gece makyajının yapılması gerekmektedir. Sizler de gece makyajında seçeceğiniz kalem, eyeliner ve rimel gibi ürünlere dikkat eder ve önem verirseniz iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Böylece çok daha etkileyici ve büyüleyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Adım Adım Lacivert Göz Makyajı

  • Lacivert Göz Makyajı için öncelikle gözlerinizin üstüne açık renk far sürmelisiniz. Bunu fırça ardımı ile gerçekleştirmelisiniz.
  • Sonrasında göz kapaklarınızın kaşlarınıza yakın olan kısmına koyu renk far sürerek gölge yapmalısınız.Sonrasında lacivert ya da mavi bir farı göz kapaklarınıza fırça ile en iyi şekilde sürmelisiniz.
  • Lacivert göz kalemi ile gözlerinizin altına ince bir çizgi çekmelisiniz.Sonrasında siyah kalemle gözlerinizin üstüne ve kirpik diplerinizi belirgin bir çizgi çekerek bunu dağıtmalısınız. Göz Kalemi Nasıl Çekilir?
  • Sonrasında da eyeliner sürümüne geçmelisiniz. Eyeliner için öncelikle gözlerin üstüne düzgün bir çizgi çekmeli sonrasında da gözlerinizin alt kısmına yarıdan itibaren çizgi çekmelisiniz. Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası
  • Lacivert Göz Makyajı konusunda son olarak kirpik bölümüne geçmelisiniz. Kirpiklerinize öncelikle kirpik kıvrıştırıcı uygulamalı ve kirpiklerinizi kırıştırmalısınız. Bu işlemi yaparken de kirpiklerinizi koparacak kadar şiddetli davranmamalısınız. Sonrasında kıvrılan kiriklerinize rimel sürmelisiniz. Bu rimelinizin kirpiklerinizi daha yoğun göstermesini istiyorsanız iki kat sürmelisiniz. Bunu da hem alt hem de üst kirpiklerinize birer dakika ara ile ikişer kez uygulamalısınız. Kadınların vazgeçilmesi olan makyajda en önemli konunun göz makyajı olduğunu unutmamalısınız.


Büyüleyici gözlere sahip olmak için makyaj setlerine paralar dökmenize gerek yoktur. Çünkü çok kısa sürede ve az makyaj malzemesi ile de etkileyici gözlere sahip olunabilmektedir. Sizler de Lacivert Göz Makyajı gibi gösterişli bir makyajı on dakikada yapabilirsiniz. Ve akşam dışarı çıktığınızda büyün gözlerin sizin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Amacınız çok etkileyici bakışlara sahip olmaksa göz makyajınıza büyük özen göstermelisiniz. Bunu yaparken de küçük ayrıntılara yer vermelisiniz. Makyaj tekniğinizi iyi uyguladığınızda insanlar o makyajı uzman birinin yaptığını düşünebilir yani göz makyajı konusunda uzman olmak hiç de zor değildir. Sizler de kendi makyajınızın uzmanı olabilirsiniz. Böylece tüm dikkatleri üzerinizde toplayabilir ve bunun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Etkileyici bakışların anahtarı olan göz makyajını kendi ellerinizle gerçekleştirerek kimseye ihtiyacınız olmadığını da kanıtlayabilirsiniz ve becerinizi de gösterebilirsiniz.

Buğulu Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

En Trend Oje Modelleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sinem Kobal Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git