Lazer ile Cilt Gerdirme

Lazer ile Cilt Gerdirme
3 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Lazer ile Cilt Gerdirme

Cildimiz, pek çok faktör neticesinde yaşlanır. Güneşin zararlı etkisi, zararlı alışkanlıklar, düzensiz uyku, yetersiz beslenme, iş koşulları, stres gibi faktörlerin tamamı yaşlanmada etkili olmaktadır. Çeşitli kozmetik ürünler, bitkisel maskeler, doğal peelingler ile yaşlanma etkileri elbette azaltılabilir. Fakat çoğu zaman bu sorunu geciktirsek de, yaşlanmak insanlığın doğal bir süreci olduğundan önüne geçemeyiz.

Son yıllarda iyice ilerleyen ve gelişen teknoloji, cilt için de bir çözüm bulmuştur: Lazerle gençleşme!

Lazerle Gençleşme Nedir?

Cilde acı vermeyen ve kalıcı iz bırakmayan bu uygulama, özellikle kadınların ilgisini çeken buluşlardandır. Yaklaşık 20-30 dakika sonra cildinizde gözle görülür bir fark meydana gelmektedir. Toplamda 4-5 seansta tamamen yaşlılık etkilerinden kurtulmak mümkündür. Seansların arasında yaklaşık olarak bir aylık süreler vardır. Bunun nedeni her seans sonrası cilde, toparlanması için zaman vermektir.

Derinin hemen altına milimetrelik dokunuşlarla uygulanır ve sağlıklıdır. Deri altındaki bu dokunuşların etkisiyle yeni kolajen üretimi için dokular uyarılmış olur. Genel olarak yüz ve boyun bölgesinde kullanılmaktadır. Sarkma ve kırışıklıkların tedavisinde son derece etkilidir. Yalnızca kırışıklık ve sarkma için değil, güneş lekeleri, akne izleri gibi sorunları tedavi etmede de kullanılmaktadır. Uygulama sonrası kişinin günlük hayatına dönmesi için beklemesi gerekmez.

Lazer Tedavisi İle İlgili Merak Edilenler  • Her bir seans, ortalama 35-40 dakika sürmektedir ve bu sırada ciltte çok hafif bir yanma hissi meydana gelir. Fakat rahatsız edici boyutlarda değildir. Uygulama sonrasında ciltte hasar meydana gelmez, iz kalmaz.
  • Uygulama seansından once solaryumdan bir ay süreyle uzak durulmalıdır. Ayrıca ışığa duyarlı ilaçların kullanımı ve kan sıvılaştırıcı ilaçlar alınmamalıdır.
  • Uygulama sonrasında nadiren de olsa kabuklanma görülebilmektedir. Bunun önüne geçebilmek adına cilt nemli tutulmalıdır.
  • Uygulama için farklı lazer seçenekleri mevcuttur. Radyofrekans tedavisi, ısı tedavisi gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz. Doktorunuz, bu konuda size yardımcı olacaktır, ondan fikir alabilirsiniz.
  • Fiyatlara gelirsek, lazer uygulaması fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgenin genişliğine, hassasiyetine, durumuna göre farklılık göstermektedir. Fikir edinmek adına farklı merkezlerden fiyat alımı yapılabilir. Fiyat farklılığı özellikle kırışık tedavisinde kendini gösterir. Kırışıklıklar yalnızca yüzde değil boyun ve dekoltede de mevcutsa, fiyat artacaktır.
  • Uygulama sonrası cilt hassasiyet kazanacağı için, özellikle güneşten korunmanız şarttır. Bunun için yüksek faktörlü kremler, gözlük ve şapka kullanmalısınız. Aksi takdirde ciltte kalıcı lekelenmeler meydana gelebilir.
  • Çok nadiren de olsa uygulama sonrasında enfeksiyon riski vardır. Seans sonrasında ciltte kızarıklık ve şişlik meydana gelirse ve iki üç gün sürerse, bunun yanında ağrı oluşumu gözlenirse muhakkak doktora danışılmalıdır.
  • Uygulamanın yapıldığı yerin hijyeni son derece önemlidir. Fiyatı uygun fakat hijyen konusunda özenli olmayan ortamlarda tedavi, enfeksiyon riskini artıracaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git