Lazer İle Kırışıklık Giderme

Lazer İle Kırışıklık Giderme
21 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Lazer İle Kırışıklık Giderme

Kollajenler vücudun temel yapıtaşlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Lazer yönteminin ana mantığı kollajen üretimini arttırmaya yönelik çalışmalardır. Isının cilt üzerindeki etkileriyle kalojen attırılarak ayrıca hyaluronik asit desteği de sağlanarak cilt üzerindeki kırışıklıklar giderilmektedir. Tüm bu düzen ve etken günümüzde ameliyata gerek kalmadan lazer ile gerçekleşen bir uygulama olmaktadır.

Lazer teknolojisi güvenli bir şekilde cilt üzerindeki yaşlılık, güneş etkenleri ve diğer fiziksel etmenler olmak üzere yüzdeki çizgileri yok etmektedir. Bu çizgiler alın bölgesindeki kırışıklıklar, çene ve çene bölgesinde olduğu gibi ağız çevresindeki ciltler içinde olabilmektedir. Bu nedenle lazer ile kırışıklık giderme teknolojisinde gerekli prosedürler, en iyi sistem içerisinde yapılmaktadır.

Lazer yöntemi uygulanılarak cilt üzerinde;

  • %80’e kadar bir başarı alınabilmektedir.
  • Cilt üzerinde bir dirilik sağlanmakta ve cansız yapılardan kurtulması sağlanmaktadır.
  • Cilt lekeleri üzerinde oldukça yararlı sonuçları da vermektedir.
  • Yüze bir canlılık sağlamakta ve kırışıklık belirtilerine başarılı bir onarıcı yöntem uygulanmaktadır.

Bu süreç genel olarak vücudun genel gereksinimi olan kollajen’in uyandırılması ve hyaluronik asit desteğinin sağlanmasıyla gerçekleşebilmektedir. Her iki yöntemde ameliyata gerek olmadan yüz bölgesindeki yaşlılık belirtileri ve yüzün güzelliğini bozan etmenleri giderilmesine yönelik gerçekleşmektedir.Lazer Yöntemi Güvenli mi?

Lazer yöntemi bugün, epilasyon işlemlerinde de sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Kırışıklıkları giderme konusunda da cildin ana temel yapıtaşlarını tekrar yerine getirmiş işlevi göstermektedir. Güvenilir bir yöntem olması ve son sitem teknolojik uygulama ile gerçekleşmesiyle, cilt üzerinde yan etkiler barındırmamaktadır. Fakat bunun öncesinde gerekli bir uzmana danışarak, mutlaka cildiniz için lazer ile kırışıklık giderme yöntemlerinde nasıl bir sonuç alınabileceğinin de öğrenilmesi önemlidir.

  • Lazer yöntemi ayrıca aylık olarak 3 ya da 4 seans süren bir işlemi bulunmaktadır.
  • Ortalama 15 ila 25 dakika arasında bir işlem süresi bulunmaktadır.
  • Yan etkiler bakımından kızarıklıklar meydana getirebilir. Ayrıca soyulma durumları da yüz bölgesinde olmaktadır. Bunun için lazer yöntemini tercih edenler, genelde uzman hekimin kontrolü altında yüksek nemlendirici kremleri kullanarak bu duruma karşı etkili bir çözüm getirebilmektedirler.

Lazer yöntemi ısı ile alakalı bir durumdur. Yüksek ısının cilde zarar vermeden uygun teknikler ile kırışıklıkları gidermesi söz konusudur. Botoks ya da ameliyat yöntemlerinden farklı bir tekniği ve üslubu vardır. Etkilerinin kalıcı olabilmesi için mutlaka 1 ay içerisindeki seansların yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu sayede kırışıklıklar uzun vadede cilt üzerinde kaybolarak, cildin ana formuna uygun bir şekilde cilt yenilenmektedir. Bunun sonucunda daha parlak, canlı, diri, pürüzsüz ve kırışıksız bir cilt, lazer yöntemi aracılığı ile elde edilebilmektedir. Bugün kırışıklık giderme konusunda lazer yöntemini tercih edenler, ciltlerinde istekleri verimi elde edebilmektedirler. Güvenli bir şekilde yüz çevresindeki kırışıklıklar %80 oranına kadar azaltılarak, lazer yöntemi etkisini göstermektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git