Lazerle Cilt Bakımı

Lazerle Cilt Bakı
25 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Lazerle Cilt Bakımı

Lazerle cilt bakımı,ciltte istenmeyen görüntüyü (kırışıklık,lekeler,izler vs.) yok etmek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Kırışıklık,lekeler, cilt tonundaki düzensizliğin giderilmesi, cilt dokusunun düzeltilmesi, güneş tahribatı oluşmuş cilt, akne, suçiçeği veya yara izlerinde uygulanan farklı lazer yöntemleri mevcuttur. Cildin tedavi edilmesi istenen bölgesine atılan ışınlarla uygulanır. Bu ışınlar, yoğun titreşimlidir. Cildi soyarakyenilemek amacıyla yapılır. Kesinlikle cerrahi operasyon değildir. Yarattığı acı hissi genellikle dayanılabilecek boyuttadır. Dayanılamadığı durumlarda uygulamadan 15 dakika önce lazer yapılacak bölgeye sürülen uyuşturucu krem sayesinde acı azaltılabilir.

Lazerle Cilt Bakımının Tercih Edilmesi

Geçmiş yıllarda lazer ile tedaviler bu kadar yaygınlaşmamışken cerrahi müdahaleler uygulanmaktaydı. Bu durumda kişinin anestezi alıp bıçak altına yatması gerekiyordu. Dokulardaki kesiler ve dikişlerin iyileşme süreci uzun oluyor ve dolaylı olarak enfeksiyon riski oluşuyordu.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ameliyat risklerini göze almak yerine lazer tercih edilmeye başlandı.

Lazerle cilt bakımının herhangi ciddi bir yan etkisi bulunmaz. Ancak leke tedavileri sonrası uygulanan bölgenin güneşten korunmaması durumunda lekeler tekrarlanabilir.

Lazerle Hangi Tedaviler Uygulanabilir ?

*Cilt gençleştirme ve yenileme:Bunun için Nd:YAG lazer,fraksiyonel lazer, iğneli lazer sistemler,CO2 lazer kullanılır. Lazer ile yapılan atışlarlacilt ince bir tabaka halinde soyulur ve gerginleştirilir. Bu sayede kırışıklıklar yok olur ve daha genç bir görünüm kazanılır.Uygulama sonrası bölgede kızarıklıklar meydana gelebilir. Soğuk kompres uygulanması önerilir. İşlem sonrası kalıcı iz oluşmaz. Özel bir sağlık problemi olmadıkça kadın, erkek fark etmeksizin kişilerde rahatlıkla uygulanabilir.Yüz, boyun, el ve göğüslerde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

20-25 dakikalık seanslar 4 haftalık aralıklarla 3-5 kez tekrarlanır. Daha sonra 6-12 ayda bir seans uygulanır.

*Cilt lekelerinin tedavisi: Ciltte meydana gelen lekelerin altına gönderilen ışınlar cilt yüzeyindeki lekelerin yok olmasını sağlar.

Uygulanabilecek leke tipleri; doğum lekesi, doğuştan var olan lekeler, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, et beni dışındaki benler ve çillerdir.

Uygulanabildiği bölgeler; yüz, boyun, eller, kollar, bacaklar, göğüs bölgesi, dekolte bölgesi, kalça, basen ve göbek bölgesidir.

Genellikle 15-20 dakikalık 2 seansta lekeler yok olmaktadır. Lekenin rengi dolayısıyla yeterli olmazsa seanslar arttırılabilir. Seanslar ayda bir şeklinde tekrarlanır.

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgede geçicikızarıklıklar oluşabilir fakat kalıcı bir iz bırakmaz.

Lazerle Bakım Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazerle cilt bakımı sonrası bakım yapılan bölgeyi güneşten korumak çok önemlidir. Cilt soyulduğu için güneşe karşı hassasiyeti artar. Sürekli güneş koruyucu yüksek faktörlü ürünler kullanılması gerekir. Güneşe çıkmak zorunda kalındığında leke oluşmaması için vücut örtülmeli ve korunmalıdır.

Alkol içermeyen temizleme ürünleri kullanılmalıdır.

Uygulamadan sonra bir kaç gün makyaj yapılmamalıdır.

Uygulama sonrası kişi günlük hayatına normal seyrinde devam edebilir. Hayatın akışını bozacak bir sorun yaratmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git