Lazerle Gençleşme

Cilt Yenilemede Lazer Yöntemi
13 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Lazerle Gençleşme

İnsanoğlu uzun yıllardır zamana yenilmemek için mücadele veriyor. En çok da kadınlar! Çünkü estetik görüntü kadınlar için çok önemli. Bunun için yıllardır çeşitli kremler, bakım yağları ve pek çok kozmetik ürün meydana getirildi. Fakat şimdi, hepsinden daha etkili bir yöntem var: Lazerle gençleşme!

Yüz gerdirme operasyonu gençleşme yöntemleri arasında etkili ve ilk akla gelenlerden olmasına rağmen, lazer yöntemi artık daha popüler. Çünkü ağrı ve acı duymadan, anestezi uygulamasına gerek kalmadan, üstelik daha kısa sürede etkisi görülmektedir. Cildin sıkılaştırılması, kırışıklıkların azaltılması, cilt sarkmaları gibi pek çok alanda kullanımı mümkün olan lazer uygulaması, artık çok fahiş ücretler de talep etmiyor.

Cilt Yenilemede Lazer Yöntemi:

Lazerle gençleşme yöntemleri arasında en çok kullanılanı cilt yenilemedir. Bu işlemin uygulanışı şu şekildedir; vücutta zamanın etkisiyle oluşan kolajen yok edilerek taze kolajen oluşumu başlatılır. Yenilenen kolajenlerin etkisiyle ciltte kırışıklıklar azalır, düzgün ve gergin, küçük gözenekli bir cilt oluşturulur. Farklı cilt tipleri için farklı filtreler kullanıldığı için ciltte gözle görülür bir bozukluk gözlenmez. Cilt işlem sonrası oldukça gençleşir, parlar, elastik bir vaziyet alır.

Genel olarak ayda bir 3–5 seans arasında değişen süreler sonucu işlem tamamlanır. Sonrasında seans aralığı 6–12 aya düşürülerek bir müddet daha gerekli kontrollere devam edilir. İşlem sonrasında güneş kremi kullanımı ihmal edilmemelidir.

Radyofrekans İle Lazer Tedavisi:Bu yöntem altın uçlu iğneler ile doku altına radyofrekans enerjisi verilmek suretiyle uygulanır. Genellikle altı ay sonrasında iyi sonuç alınır fakat tedavi sürecinde de herhangi bir deformasyona maruz kalmazsınız. Yani kızarma ya da şişlik vs. durumlar görülmez.

Elbette lazerle gençleşme yöntemleri bu kadarla sınırlı değildir. Size fikir edindirmek maksadı ile bu ikisinden bahsetmenin yeterli olacağını düşündük. Daha detaylı araştırmalar ve fikir edinmek için lazer tedavisi uygulanan sağlık merkezlerine gidebilir, doktorunuzdan fikir alabilir ya da arama motoru ile internet üzerinden detaylı incelemelerde bulunabilirsiniz.

Lazer Uygulaması Sırasında:

Lazer uygulanacak bölgenin tespiti çok iyi yapılmalıdır. Aslında lazer tedavisinde cilt için gerekli olan sıvılar dokulara enjekte edilir, lazer uygulaması basitçe bu şekilde ifade edilebilir. Uygulama öncesinde cilt güzelce temizlenmelidir.

Lazer Uygulaması Sonrası:

Bir cerrahi müdahale olmadığından bekleme süreci yoktur, tedavi biter bitmez günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Olumlu sonuç için doktorunuza bağlı olarak 5-6 seans devam edilmesi tavsiye edilir.

Unutulmamalıdır ki, cildinizi gençleştirmek ve yaşlılık etkilerini azaltmak için doğal yöntemlerle hazırlanan cilt maskeleri öncelikli olmalıdır. İşe yaramadığı düşünülürse yine kremler ve cilt için üretilen bakım yağları kullanılabilir. Bu yöntemler uzun vadede iyi sonuçlar vermektedir. Fakat siz kısa zamanda etkili sonuç almayı isteyenlerden iseniz, cerrahi bir müdahale ile kıyaslandığında lazer ile gençleşme yöntemi daha risksiz ve güvenlidir. Ortalama 6 seans sonrasında tatmin edici bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git