Lekelerden Kurtulmak İçin Maskeler

Lekelerden Kurtulmak İçin Maskeler
3 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Lekelerden Kurtulmak İçin Maskeler

Ciltte çeşitli nedenlerden dolayı lekeler oluşabilir. Güneş lekeleri, doğum sonrası oluşan lekeler, sivilce lekeleri ve kahverengi lekeler bundan bazılarıdır. Lekelerden Kurtulmak İçin Maskeleri kullanabilirsiniz. Maskelerinizi farklı markaların ürettiklerinden tercih edebilir veya evde kendiniz yapabilirsiniz.

Sivilce Lekelerine Karşı Yüz Maskesi

Özellikle gençlik dönemlerinde oluşan sivilceler ilerleyen yaşlarda cildimizde leke oluşmasına neden olabiliyor. Eğer sivilceniz var ise eliniz ile sıkmamanız gerekiyor. Sivilce izlerinin esas sebeplerinden bir tanesi el ile yapılan müdahalelerdir. Genellikle çukur şeklinde olan bu lekeleri evde hazırlayacağınız yüz maskesini düzenli olarak kullanarak geçirebilirsiniz. Bir çorba kaşığı yoğurt, bal ve limonu karıştırarak yüzünüze sürün. Balın yapışkan özelliği sayesinde ayrıca ölü derilerinizden kurtulacak ve kapanmış olan gözeneklerinizin açılmasını sağlayacaksınız. Karışımı cildinizde on beş ya da yirmi dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Bu maskeyi haftada bir ya da iki kere uygulayabilirsiniz. Sivilce lekeleri için dört çay kaşığı karbonat ve suyu karıştırarak daha basit bir yol ile maske elde edebilirsiniz. Bu karışımı da yaklaşık beş ya da on dakika yüzünüzde beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.Kahverengi Lekelere Karşı Yüz Maskesi

Farklı sebeplerden dolayı oluşan kahverengi cilt lekelerinden kurtulmak için bir çay kaşığı su, limon ve üzüm sirkesi yeterli olacaktır. Bu üç doğal malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra masaj yaparak yüzünüze uygulayın. Masaj yaparak uygulamak kan akışınızın hızlanmasını sağlayacaktır. Karışımı yüzünüzde on dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici kreminizi uygulamayı da unutmayınız.  Kahverengi lekeler için ayrıca bir tatlı kaşığı yoğurt ve kabartma tozu karışımını da kullanabilirsiniz. Bu karışımı sadece kahverengi lekelerinize sürmeniz yeterli olacaktır. Otuz dakika kurumasını bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayabilirsiniz.

Siyah Noktalara Karşı Maske

Leke dediğimizde aklımıza pek gelmeseler de siyah noktalarda lekedirler. Özellikle burun ve çene bölgesinde yoğun olan siyah noktalardan kurtulmak bir maske ile mümkün. Bir tatlı kaşığı yoğurda birkaç damla limon sıkarak siyah noktalarınızın olduğu bölgelere sürmeniz yeterli olacaktır. Kurumasını bekledikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Karışımın içerisinde yoğurt olduğundan kuruması zaman alabilir fakat düzenli olarak uygulayıp sonucu gördükten sonra buna değdiğiniz fark edeceksiniz. Bu işlemden sonra yüzünüzü maden suyu ile yıkamak cildinize ferah bir his katacaktır.

Sivilce lekeleri, siyah nokta ve kahverengi Lekelerden Kurtulmak İçin Maskeler kullandığınızda işe yaradığını göreceksiniz. Önemli olan maske uygulamanızı düzenli olarak yapmanızdır. Bunlara ilave olarak beslenmenize özen göstermeyi de unutmayın. Sağlıksız bir bedende güzel bir cildi elde etmek neredeyse imkansızdır. Eğer hassas bir cildiniz var ise bu işlemlerden sonra rahatlatma etkisi olan Aloe Vera kullanın. Ayrıca tüm cilt tipleri maske uygulamasından sonra E vitamini ve Hint Yağı sürerek pürüzsüz ve parlak bir cilde kavuşmayı hızlandırabilir.

Etiketler:

Lekelerden Kurtulmak İçin Maskeler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Misafir diyor ki:

    Sivilce maskesini ne kadar süre arayla yapmamız gerekir yani maskeyi ne kadar süre kullanırsak işe yarar

Sayfa başına git