Limon İle Tırnak Bakımı

Limon İle Tırnak Bakımı
10 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Limon İle Tırnak Bakımı

Bayanların bakım konusunda erkeklere nazaran daha fazla dikkat edildiği artık herkes tarafında bilinmektedir. Özellikle el ve ayak bakımı günlük hayatta ilk göze çarpan yer olduğu için ve daha güzel görünebilmesi için en önemli unsurlardan biride bakımdır. Tırnak bakımı da bu unsurların arasında yer almaktadır.

Herkesin evinde rahatça yapabileceği malzemeleri bulunmaktadır. Herkesin tırnak yapısı şekli farklıdır. Ama hepsine giden yol tabi ki sağlıklı beslenmekten geçer. Kimi tırnaklar kalın ve serttir. Kimi tırnaklar ise çabuk kırılır ve ince bir yapıya sahiptir. Tırnaklarınızın bakımlı olabilmesi için bir çok doğal yöntem kullanabilirsiniz. Ve çoğu malzeme kolay bir şekilde uygulanır. Bunlardan birtanesi her evde bulunan limon. Limon ile tırnak bakımı nasıl yapılır? Bu soruyu kime sorarsanız sorun mutlaka size bildiği bir tane bile olsa yöntem sunabilir.  Artık bu konu kadınları ilgilendirdiği gibi erkeklerinde saç sakal trası gibi hayatlarında büyük bir önem taşıyor. Tırnak bakımı gününüzün çok fazla bir kısmını kaplamadığı için çok fazla uğraş vermenize de gerek bırakmıyor açıkçası.  Bunun için dünyalarca para harcamanıza da gerek yok. Limon ile tırnak bakımı çok ve ve zahmetsizdir. Yarın limonun içene bir damla zeytinyağı damlatıp tırnaklarınıza iyi yedirip posasıyla beraber yaklaşık olarak yirmi dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Limon tek başına bakım için elbette yeterli olmayacaktır. Evde uygulayacağız doğal yöntemler ile desteklemeniz gerebilir. • Tırnaklarımızın güçlü olması için her yerde satılan tırnak güçlendiricilerinde mutlaka sürmelisiniz.
 • Her ay mümkünse maddi durumunuz kuaföre giderek yada evde malzemeleri satın alarak tırnak kenarlarındaki ölü derileri mutlaka kesmelisiniz.
 • Tırnaklarınızı mümkün mertebe düz kesmeye özen gösterin ve mutlaka bir törpü yardımıyla kesilen yerleri törpüleyin.
 • Tırnak altlarında ölü etler vardır bu etleri sürekli geri iterek tırnağınızın uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.
 • Daha güçlü olması için maskeler kremlerin içine limon damlatabilirsiniz.
 • Her fırsatta tırnaklarınıza kat ve kat oje sürerek tırnaklarınızın nefes almasını engellemeyin. Tek kat sürün ve mümkünse bir gün ara ile limon ile tırnak bakımı yapın.
 • Tırnaklarınızdaki ojeleri sakın aseton olmadan kazımayın. Mutlaka aseton kullanım bu şekilde aseton kullanmazsanız tırnak yapınıza çok fazla darbe uygularsınız.
 • Tırnaklarınızı keserken kırmamak için işleme başlamadan önce mutlaka tırnak makasını limonlu su ile ıslatın böylelikle hem etrafa sıçramayacak hem de siz kolay kırmadan kesebileceksiniz.

Evlerimizde her zaman bulunan limon hem c vitamini açısından hem de doğal olarak limon ile tırnak bakımı için harika bir seçenek.  Hem tırnaklarınız kırılmasını önleyeceksiniz hem de sararmış tırnağınız varsa bu sayede bir kaç kullanımdan sonra değişikliği fark edeceksiniz. Bu nedenle tırnaklarımıza özen gösterelim. limon ile tırnak bakımı bir bakıma sizin için elinizin altında bir araç olarak daima bulunur. Çok paralar vererek kimyasal ürünümü ya da evdeki malzemeyle doğal ürünümü tercih sizin.

Etiketler:

Limon İle Tırnak Bakımı Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. berna diyor ki:

  Merhaba aliskanlik olarak tırnak yedigim icin tirnaklarim kisa ve bicimsiz duruyor bende diger kizlar gibi uzamasi icin napabilirim??

 2. Güzellik Uzm. Melike Güzellik Uzm. Melike diyor ki:

  Merhaba Berna Hanım,
  Paylaştığım linkde tırnak bakımı için bulunan yazılarımızı incelemenizi öneriyorum. Buradaki yazılar sizin kolayca uygulayabileceğiniz tırnak bakım yöntemleri içeriyor. Mutlaka denemelisiniz. Uygulama sonrasında yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız seviniriz.

  http://www.ciltvemakyaj.com/cilt-makyaj/el-ayak-bakimi/tirnak-bakimi/

 3. Şeyma diyor ki:

  Merhaba benimde tırnak yeme alışkanlığim vardı ama kurtuldum simdi ise uzamasını istiyorum nasıl yapabilirim

 4. Özlem Arıkan Özlem Arıkan diyor ki:

  Şeyma Hanım,
  Tırnak yeme alışkanlığınızdan kurtulmanıza sevindim. Tırnaklarınızın sağlıklı uzayabilmesi için Sağlıklı ve Uzun Tırnaklar yazımıza mutlaka göz atmalısınız.
  http://www.ciltvemakyaj.com/saglikli-uzun-tirnaklar/

Sayfa başına git