Limonun Saça Faydaları

yumusatma-faydasi
16 Ağustos 2015 tarihinde eklendi

Limonun Saça Faydaları

Limon, eski dönemlerde saça tutucu etkisi verdiğinden dolayı kişiler tarafından jöle gibi kullanılabiliyordu. Bilindiği üzere o dönemlerde çok sık saça uygulanan limon, hem saça, hem de saç derisine oldukça faydalı bir ürün. Bu sebepten dolayı da kişilerin başlıca tercihi olarak görülmekte! Şu günlerde de saç rengini açmak için tercih edilen limonun şimdi daha ayrıntılı incelemesini yaparak ne gibi katkıları ve faydaları olduğuna bakalım.

  1. Limon suyu kullanmanız durumunda saçların daha az yağlanması durumu söz konusu olur.
  2. Limon, kepek sorunlarına karşı tam anlamıyla dirençlidir. Özellikle kepek sorunu yaşıyorsanız mutlak suretle limonu suyla karıştırıp, saç derisine sürmeyi ihmal etmeyin.
  3. Deri hastalıklarına karşı bir antibiyotik görevi görmektedir. Saç derisine hafif masaj yaparak kullanmanız durumunda pek çok deri sorunundan kurtulursunuz.
  4. Saç derisinde tahriş gibi problemler var ise limonu masaj yaparak yedirebilirsiniz.
  5. Saçlarınızı ve saç derinizi limonla ıslatın ve tüm saçınızı başınızın üzerinde toplayarak havluya sarın. Bu saç rengini açmak için oldukça önemli bir adımdır.

Limonun faydalarını görebilmek için mutlaka taze olan limonlar kullanmak gereklidir. Bu şekilde hem limonun olası faydalarını görürsünüz, hem de herhangi bir sorun teşkil edilmeden tüm problemlerden arınırsınız. Hazır satılan limon suları kullanmanızı önermiyoruz, çünkü içerisine pek çok kimyasal ürün eklendiğinden dolayı saça zarar verme olasılığı çok fazladır.Limon Kullanıldıktan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Limonun saça faydaları tabii ki fazla! Fakat kullandıktan hemen sonra güneşe çıkmanızı önermemekteyiz. Özellikle saç rengini açmak için kullandıysanız birkaç kez yıkama ve durulama işlemini yapmalısınız ki tam anlamıyla limon saçınızdan atılsın. Bunun yanı sıra doğru kullanım oranlarını da günümüze sunduktan sonra artık sizler de limonu tüm gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Limonla saç bakımını sık yapmanızı önermemekteyiz. Çünkü sık yapılma durumunda saç derisini kurutma gibi sorunsallar gün yüzüne çıkabiliyor. Ayrıca limon bakımı yapmadan evvel az da olsa sirke bakımı yapmak oldukça büyük faydalarını da sizlere sunacak bir diğer yöntemdir.

Limon Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakımını yapmak için taze aldığınız limonların suyunu iyice sıkın. Daha sonra saç derisine çok bastırmadan, parmak uçları ile masaj yaparak uygulayın. Haftada 1 veya 10 günde bir bakım yapmak doğru sonuçlar almanızı sağlayacağından dolayı devamlı bakım yapmak tercih edilen bir durum değildir. Bu sebepten dolayı da önerdiğimiz şekilde bir uygulama yapmaya özen göstermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git