Lohusalar İçin Çatlak Bakımı

Lohusalar İçin Çatlak Bakımı
5 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Lohusalar İçin Çatlak Bakımı

Gebeliğin olumsuz getirilerine karşı, Lohusalar için çatlak bakımı son derece önem taşımaktadır. Kadınlar için, gebelik süreci kadar lohusalık durumunda bilinçli ve özenli bir bakıma ihtiyacı olmaktadır. Hemen hemen birçok kadında, gebelikle birlikte cilt lekeleri oluşmaktadır. Buna karşın, lohusalık dönemlerinde bitkisel ürünler ve C Vitamini içeren gıdalar tüketilmelidir. Lohusalık sonrasında ise, peeling yaptırılması son derece önemlidir. Akıllı ve düzgün yapılacak bir bakım sonrasında, şahane bir görünüme sahip olabilir ve eski halinize tekrar kavuşabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız, lohusalar için çatlak bakımı önerilerimize göz atmanızı istiyoruz.

Lohusalar İçin Çatlak Bakımı Önerileri

  • Kadınlar için, gebelik kadar lohusalık durumunda da, bilinçli ve düzgün bir bakım gerekmektedir. Gebelik sürecinde yaşanan hormonsal değişim, tırnak, damarlar, saç, yağ bezleri, cilt ve ter bezlerini de aynı oranda etkilemektedir. Gebelik sürecinde, ciltte görülen hassasiyet, kimyasal madde içeriğine karşı duyarlı bir algı geliştirmektedir. Cildinize zarar vermeyecek ürünler kullanmalı ve gebeliğinizi en olumlu şekilde atlatmalısınız.
  • Cilt çatlaklarının belirgin olduğu bölgelerden birisi de, göğüs uçlarıdır. Bebeğin meme emmesinden dolayı, göğüs uçlarında oluşan yarık ve çatlaklar da enfeksiyon görülebilmektedir. Lanolin içerikli kremler ve bitkisel doğal yöntemlerle, göğüslerinizi nemlendirmeli ve ılık su ile temizlemelisiniz.
  • Hormonsal bir etken olan tüylenmedeki artış, emzirme dönemi sonrasında lazer tedavisi yöntemiyle çözülebilmektedir.
  • Gebelik sürecinde, birçok kadında görülen cilt lekeleri, esmer tene sahip olanlarda daha belirgin bir şekilde görülmektedir. Gebeliğin ilk zamanlarında başlaması ve lohusalık dönemiyle birlikte azaldığını söyleyebiliriz. Genetik faktörler ve hormonsal değişimler, lekelerin oluşumunu etkilemektedir. Lohusalık ve gebelik dönemlerinde, fitik asit ve C vitamini takviyeleri, leke oluşumunu engellemektedir. Tedavinin ekstra parçalarından biri olan, güneş koruyucuları son derece önemlidir. Lohusalar için çatlak bakımında, peeling yöntemi ve renk açıcılar lekelerin azalmasını sağlayacaktır. Peeling tedavisiyle birlikte, cildiniz parlak ve canlı bir görünüm kazanacak, eski sağlığına kavuşacaktır.
  • Gebelik döneminde damarların genişlemesinden dolayı, varisleri lazerle silebilirsiniz. Emzirme sonrasında, cildinizdeki kılcal damarların genişlemesinden dolayı, lazer tedavisi son derece önem taşımaktadır. Skleroterapi yönteminin uygulandığı bu tedavi sayesinde, damar genişliğini önleyeceksiniz.


Bu Dönemde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Özellikle lohusalık döneminde, botoksu tamamen aklınızdan çıkarmalısınız. Kozmetik ürün kullanımlarını önermediğimizi de ekliyoruz. Peeling, botoks ve dolgu benzeri işlemleri, emzirme döneminden sonra yapmalısınız.
  • Vücut peelingi olarak kullanacağınız ürünlerin, genişlemiş olan yüzeyle temas etmesi durumunda kana geçme olayı gerçekleşebilmektedir. Peelingin kana geçebileceğini hesaba katmalı ve titiz davranmalısınız. Özellikle, lohusalık ve gebelik dönemlerinde, geniş yüzeylerinize uygulayacağınız peeling malzemeleri tercihinde titiz davranmalısınız. Yağlı cilde sahip olanlar için, toniklerde yağlanma ve doğru temizleyici baskı altına alınmalıdır. Son olarak, Lohusalar için çatlak bakımı detaylı ve bilinçli bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bir süreçtir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git