Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Makyaj Bazı Nasıl Kullanılır?

Makyaj bazı önemli makyaj ürünleri arasında yer alır ve kadınların sık tercih ettiği bir üründür. Makyaj bazı genel olarak daha kusursuz bir makyaj yapmak için kullanılır. Makyaj bazı nasıl kullanılır sorusu sık biçimde karşımıza çıkan bir sorudur. Bazı kişiler bu ürünün ne işe yaradığını bilmez ve bu sebeple makyaj farı kullanmaz. Makyajınız gün içinde sürekli dağılıyorsa ve uzun süre kalıcı etki etmiyorsa bu durumda yapılacak en iyi makyaj farı kullanmak olacaktır. Makyaj farları birçok markanın çıkardığı bir ürün olduğu için kozmetikçilerde rahat bulunacak bir üründür. Kalıcı etki yapması için kaliteli bir markaya sahip makyaj farı satın alınmalı, kullanılmalıdır. Makyaj farının ciltte yer alan ince çizgileri kapattığı da bilinmektedir.

Makyaj Bazı Kullanımı

Makyaj farını kullanabilmek için öncelikli olarak cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Ellerinizi de temizledikten sonra makyaj işlemine geçebilirsiniz. Önce bir tane nemlendirici alın ve tüm cildinize uygulayın. Daha sonrasında satın aldığınız makyaj farını cildinize sürebilirsiniz. Makyaj farını ince bir biçimde yavaşça cildinize sürebilirsiniz, bazı sürmek için ellerinizi kullanabilir ya da bir sünger kullanabilirsiniz. Daha sonra fondöten sürmeye başlayabilirsiniz. Göz çevresine makyaj bazı kullanmaktan kaçınmalısınız.

Makyaj Bazının Özellikleri Nelerdir?Makyaj bazlarının birçok farklı modeli bulunmaktadır. Ama her bazın belirli özellikleri ortaktır. Öncelikle bir makyaj bazı krem ya da toz kıvamında olmalıdır. Bazı makyaj bazları ise jel kıvamındadır. Makyaj bazlarının birçoğunun içinde dimetikon gibi polimerler yer almaktadır. Bu madde cilde çok fazla yumuşaklık vermektedir. Havalar çok nemli ya da kuru olduğunda makyaj bazı kullanımı kesinlikle yapılmalıdır. Bu şekilde makyajınızın kalıcılığı çok daha fazla olacaktır. Eğer doğal görünen bir makyaj yapmak istiyorsanız bunun için sadece baz kullanımı yapmalısınız. Fondöten kullanmadığınız makyaj bazları ile yaptığınız makyaj çok daha sade bir görünüme neden olacaktır. Makyaj bazı aynı zamanda cildin çok fazla parlamasını önlemekte ve aynı zamanda cildinizde meydana gelecek olan pullanmayı da engelleyecektir.

Doğru bir makyaj bazı seçmek çok önemlidir. Makyaj bazını doğru seçmek için bilinen markaları tercih etmelisiniz. Makyaj ürünlerinizin tamamında kaliteli seçimler yapmanız gerekmektedir.

Makyaj Bazı Kullanım Alanları

Satın alacağınız makyaj bazlarının birçok farklı türü ve kullanım alanı bulunmaktadır. Makyaj bazlarınının dudak ve kirpik için olanları da bulunmaktadır. Dudaklar için olan makyaj bazları rujun ömrünü uzatır. Rujun daha kalıcı olmasını sağlayan bu ürünler aynı zamanda rujun daha parlak görünmesini sağlar. Kirpik için kullanılan makyaj bazı ise kirpiklerin daha hacimli görünmesini sağlar. Kirpikleriniz için kullandığınız rimelin alt kısmına makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Makyaj bazını aynı zamanda göz kapaklarınızda da kullanabilirsiniz. Makyaj bazı nasıl kullanılır  sorusunu merak edenler için bu yazı ideal bir rehber olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git