Makyaj Çıkarma İçin Doğal Yöntemler

Teenage girl removing eye makeup --- Image by © Ocean/Corbis
20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Makyaj Çıkarma İçin Doğal Yöntemler

Kimi zaman yakınımızda makyaj çıkarma bezleri veya losyonları bulamayabiliyoruz! Bu tip sorunların üstesinden gelmek adına da lazım olan şey daima makyaj çıkarma için doğal yöntemlere başvurmaktır. Şimdi sizlere sunacağımız yazı ile birlikte artık doğal yöntemler kullanarak makyajlarınızı temizleyebilir, tüm sorunların bu oranla üstesinden gelme durumu söz konusu olabilir! Makyaj çıkarmak için ne kadar uğraşsak da bu sorunsal kimi zaman tamamıyla makyajların temizlenmemesine ve yüzümüzde bir takım makyaj ürünlerinin kalmasına neden olabiliyor. Doğru bir yol izlendiği zaman ise makyajları kaliteli bir şekilde cildimizden arındırma ve sorunsuz bir şekilde de temizlenmesine yardımcı olma durumu gözlemlenebilmekte! Sunulan bu yöntemi en doğru şekilde uygulamanız durumunda hiçbir sorun gözle görülmeyecek ve makyajı istenilen şekilde günümüze sunma durumu söz konusu olacak.

  1. Vazelin!

Vazelini yüzümüze hafifçe uygulayarak bir pamuk ile birlikte cildimizden çıkaralım! Göreceksiniz ki vazelin en doğal makyaj çıkarma ürünü! Ucuz ve uzun süreli kullanımları sebebiyle de hanımların ilk tercihi! Aynı zamanda cildi yumuşatıyor, günlük bakımınızı sağlıyor!

  1. Bebek Yağı!

Kullanım biçimi oldukça basit! Bir pamuğa dökün ve gözlerinizi kapatarak tüm cildinize uygulayın. Göze gelmemesi çok önemlidir çünkü göze oldukça zararlı olan bu ürünü dikkatli kullanmakta fayda var!  1. Zeytinyağı!

Ne vazelin, ne de bebe yağı bulamadınız ve zordasınız. O halde hemen mutfağa gidin ve zeytinyağı alarak pamuğa uygulayın. Daha sonra da tüm cildinizi temizleyin. Unutmayın ki zeytinyağı tüm cilt bakım maskelerinde kullanılan bir bitkisel üründür!

  1. Bal!

Çok hafif bir tabaka parmağınız ile bal alın ve yüzünüze uygulayın. Daha sonra da pamuk yardımıyla cildinizden temizleyin. Çok kullanımı cildinizde olası bir faciaya neden olabileceği gibi, bu yüzden az kullanımı oldukça önemlidir. Cildinizi besleme açısından da önemli olan bal, makyaj çıkarma için doğal yöntemler yazımızın favori temizleyicisi!

  1. Yoğurt!

Yüzünüze çok olmamak koşulu ile sürün ve daha sonra pamuk yardımı ile temizleyin. Yani, yüzünüzde ince bir tabaka olmalı! Bu tabaka sağlandıktan sonra hiçbir sorun teşkil edilmeden cildinizde istenilen durum gözlemlenecektir. Yoğurdun içerisinde ki bakterileri yüzünüzden iyice arındırmaya ve temizlemeye de önem gösterin!

  1. Hindistan Cevizi Yağı!

Kadınlar pek bilmese de aslında yukarıda saydığımız pek çok ürüne göre daha kullanışlı ve kalitelidir! Yoğun bir kıvam olmasına aldanmayın, cilde uyguladıktan sonra istenilen yağ oranına ulaşacağını göreceksiniz. Parmaklarınız ile göz çevresine nazik bir şekilde uygulamak önemlidir. Daha sonra da pamuk yardımı ile silin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git