Makyaj İçin Gerekli Olan Malzemeler

makyaj-için-gerekli-olan-malzemeler
26 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Makyaj İçin Gerekli Olan Malzemeler

Makyaj Malzemeleri

1) Nemlendirici: Her bayan için vazgeçilmezdir. Ama cildi kuru olan bayanların olmazsa olmazıdır. Mevsim değişikliklerinde, soğuk veya sıcak havalarda cildimiz tahriş olur. Buda görünümümüzü etkiler. Bu nedenle çantanızda bulunduracağınız küçük bir nemlendirici cildinizi korumanıza yardımcı olacaktır. Cildinizi nemlendirdiği için pürüzsüz ve ipeksi bir cilde sahip olursunuz.

nemlendirici

2) Cımbız: Her makyaj malzemesinde bulunması gereken küçük ama önemli bir alettir. Kaşlarınızı doğru biçimlendirmek için gereklidir. Düzgün biçimlendirilmiş kaşlar gözlerinizin güzelliğini daha çok ortaya çıkaracaktır.

cımbız

3) Kaş tarağı: Saçlarımızın nasıl taranmaya ihtiyacı varsa kaşlarımızın da ihtiyacı vardır. Bu yüzden kaş tarağı kullanmak gerekir. Birbirine girmiş kaşlar makyajınızın ve yüzünüzün güzelliğine gölge düşürür.

kaş tarağı

4) Makyaj temizleyici: Sağlıklı bir cilt için gece yatmadan önce cildinizi makyajdan arındırmak çok önemlidir. İyi arındırılmamış bir cildin kısa zaman sonra tahriş olacağını unutmayın. Bu nedenle makyaj çantanızda ya ıslak mendil ya da krem şeklinde makyaj temizleyici ürünler bulundurmalısınız.

makyaj-temizleyici

5) Rimel: Güzel gözlerin olmazsa olmazı rimeldir. Gözlerinizdeki yorgun ifadeyi siler. Kirpiklerinizin daha gür, daha canlı bir hale gelmesini sağlar. Buda gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlar. Kuruyan rimel için ne yapılır? başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

rimel

6) Kirpik kıvırıcı: Rimelle birbirine karışmış olan kirpiklerinizi açmak ve gözlerinizi aydınlatmak için gereken aletlerdendir. Rimel kullanmasanız bile kirpik kıvırıcı sayesinde gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

kirpik kıvırıcı7) Dudak kremi: Çatlamış ve kuru dudaklarla mükemmel bir görüntü mümkün değildir. Gün içinde maruz kaldığımız güneş ışığı, rüzgar gibi etkenler dudaklarımızın kurumasına ve çatlamasına neden olabilir. Dudak kremi bu tür sıkıntılarınıza çözüm olabilecek mükemmel bir yardımcıdır.

dudak kremi

8) Fondöten-Kapatıcı: Cilt tonunun eşitlenmesi ve pürüzsüz bir görünüm kazanması için kullanılması gereken ürünlerdir.  Sivilce izleri, lekeler kapatıcı sayesinde gizlenebilir.

fondöten

9) Ruj: Her bayanın çantasında, odasında mutlaka bulunan bir makyaj malzemesidir. Makyajın vazgeçilmezlerindendir. Dudaklarının daha çekici, daha nemli, daha canlı görünmesini isteyen her bayanın yanında bulunan bir üründür.  Rujsuz makyaj eksik kalmış demektir.

ruj

 

10) Göz Kalemi : Gözlerinizin rengini ön plana çıkarmanın ve göz çevrelerinizi belirginleştirmenin yolu göz kalemi kullanmaktır. Göz kalemi, farklı farklı renklerde bulunabilir. Siz kendi zevkinize ve göz renginize göre size uygun göz kalemini kullanarak gözlerinize dilediğiniz şekli verebilirsiniz. Göz Kalemi Nasıl Çekilir başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

göz-kalemi-nasıl-sürülür

 

11) Allık: Allık, yüzünüze renk vermek ve elmacık kemiklerinizin daha belirgin olmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Allık seçiminizi cilt tipinize uygun bir şekilde yapmalısınız. Naturel görünmek maksadıyla parlak olmayan renkler tercih etmenizi öneririz.

allık

 

Göz Kalemi Nasıl Çekilir başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Sade Makyaj Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Gölgeli Göz Farı Nasıl Uygulanır başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git