Makyaj İle Cilt Kusurlarını Kapatma

Makyaj İle Cilt Kusurlarını Kapatma
10 Mart 2016 tarihinde eklendi

Makyaj İle Cilt Kusurlarını Kapatma

Cildimiz yaşam tarzımızın bir aynası. Ne kadar sıvı tükettiğimiz, hayat kalitemiz, spor yapmamız, alkol ve sigara tüketimimiz cildimize yansıyan ana konulardan. Kusursuz bir cilde sahip olmanın yolu sağlıklı bir yaşamdan olduğu kadar doğru makyaj tekniklerinden de geçiyor. Bu yüzden doğru makyaj ile cilt kusurlarını kapatmak tıpkı bir ressamın çalışması gibi. Kusurları doğal olacak yöntem ve tekniklerle kapatmak en önde gelen kurallardan. Tam tersini yaptığımızda kusurlar daha da ön plana çıkarak göze batar hale geliyor. Kısacası doğru makyajla kapatılamayacak bir kusur yoktur.

İlk Adım: Nemlendirme

Yüz yıkama, tonik ile temizleme ve nemlendirme tüm makyaj uygulamalarının öncesindeki en önemli adımdır. Günlük bakım dışında haftalık olarak uygulayacağınız peelingler ve maskeler yardımıyla da bakımı desteklemek gerekiyor. Kullandığınız makyaj altı nemlendirici aslında cilt ve makyaj ürünleri arasında bir çeşit bariyer gibi çalışıp pürüzsüz bir sonuç ortaya çıkarıyor.

Baş Kahraman: Fondöten

Makyaj ile cilt kusurlarını kapatmak adına yapılan her farklı yöntem mutlaka doğru bir fondöten kullanımı ile başlıyor. Bu sebeple ürünün markası, cildinize olan uygunluğu, tonu dikkat ederek seçilmesi gereken bir konu. Güneşin ve UV ışınlarının da etkisiyle yüzünüzde kalıcı hale gelebilecek renk tonlamaları için özellikle BB kremleri tercih etmek doğru bir adım olacaktır.

  • Buz Uygulaması

Bazı sivilceler kendisi görünmeden önce kökte acısıyla birlikte kendini fark ettirir. Şişlik ve kızarıklık ile başlar ve ardından şişer, iyileşme süreci uzar. Bu bölgeleri biraz yatıştırmak için buz uygulamak işe yarar.

  • Sivilceleri Kapatmak


Eğer sivilce sorununuz varsa makyaj yapmak bazen bir kabusa dönüşebiliyor. Sivilceleri kapatmak doğru teknik gerektiren bir uygulamadır. Cildin temizlenip ve nemlendirilip makyaja hazırlanmasının ardından (temizleme jeli ve tonik) fondöteni yüzünüze sürün. Ardından sivilceleri kapatmak için kullanacağınız kapatıcı cilt tonunuzdan bir ton daha koyu olmalı. Küçük fırça izleriyle kapattığınız sivilcelerinizin ve tüm cildin üzerine uygulanacak pudra bu uygulamanın gün boyu sabitlenmesini sağlayacaktır.

  • Kırışıklıklar

Çizgilerin üzerine ince bir şerit şeklinde uygulanan kapatıcı kullandığınız fondötenden bir ton açık olmalı. Parmak uçlarınızla yayacağınız bu şerit çizgiler kırışıklıkları kapatıp pürüzsüz bir sonuç verecektir.

  • Çatlamış Dudaklar

Ruj uygulamadan önce yeteri kadar nemlendirici kullanmak yardımcı olacaktır.

  • Yorgun Gözler

Gözlerin iç kısmına sürülecek beyaz ya da bej rengi far yorgun ifadenin kaybolmasını sağlar.

  • Uzun Kirpikler

Rimel sürmeden once kirpiklerinize uygulayacağınız pudra darbeleri, daha dolgun ve uzun kirpikleri ortaya çıkaracaktır.

Doğal Yöntemler

Kullanılan tüm bu makyaj ürünlerinin yanı sıra bazı kusurlar bitkisel yağlar, ürünler ve uygulamalarla birlikte çözüme ulaşabilecek olabilir. Günlük tükettiğimiz sıvı miktarı, yeme alışkanlıklarımız, stresle olan ilişkimiz, spor yapıp yapmamamız cildimize dair birçok sorunun çözülmesinde önemli çözümler sunabiliyor. Makyaj ile cilt kusurlarını kapatmak mutlaka mümkün fakat  makyaj ürünlerinden öte yaşamımızda değiştirebileceğimiz alışkanlıklarımız da bu kusurların giderilmesinin kalıcı yöntemlerinden.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git