Makyaj Malzemeleri Seçimi

Makyaj Malzemeleri Seçimi
28 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Makyaj Malzemeleri Seçimi

Birçok kadın, daha iyi hissetmek ve daha güzel görünmek için makyaj yapmayı tercih edebilmektedir. Daha dolgun kirpikler, rengârenk güzel dudaklar ve pürüzsüz bir cilt için, yapacağımız makyajda kullanacağımız makyaj malzemeleri seçimimiz oldukça önemlidir. Bir kozmetik mağazasına girdiğimizde, karşımıza pek çok renkte, çeşitli fiyat aralıklarında ürünler çıkar. Peki, bizi en güzel gösterecek, bunu yaparken sağlığımızı en az etkileyecek ürünü nasıl seçebiliriz?

Makyaj Malzemeleri Seçiminde Püf Noktalar

  • Satın alacağımız ürün bir fondöten ise, en dikkat etmemiz gereken nokta fondötenin tonunun cildimize uygun olmasıdır. Ten rengimizden açık veya koyu fondötenler, cildimizde doğal durmayacağı için güzel bir görüntü ortaya çıkarmazlar. Buna ek olarak yağlı bir cildimiz varsa, hafif yapılı bir fondöten tercih etmemizde yarar var. Aksi takdirde cildimizin sivilcelenmesinde ciddi artış gözlemleyebiliriz. Cildimizde lekeler var ise, kapatıcılığı yüksek bir fondöten tercih edebiliriz.
  • Bir ruj edinmek istiyorsak, dikkat etmemiz gereken pek çok önemli nokta vardır. Örneğin her ruj her tende güzel durmayabilir. Rujun bize yakışıp yakışmadığını testerlar yardımıyla ölçebiliriz. Buna ek olarak bazı rujların dişlerimizi olduğundan daha sarı gösterdiğini fark etmişsinizdir ve bu pek de güzel bir görüntü değildir. Bu durumla karşılaşmamak için mavi alt tonlu rujlar tercih edebilirsiniz.
  • Dudak parlatıcı seçiyorsanız, dikkat etmeniz gereken nokta parlatıcının dudaklarınızı açıp kaparken yapışkan bir görüntü vermemesidir.
  • Dudak kalemi seçiminizde, kalemin rujunuza uyum sağlayıp sağlamadığına bakabilirsiniz.
  • Far seçiminizde önemli olan, farın formunun sizin için kullanışlı olup olmadığıdır. Toz farlar ve krem farlar iki ayrı kullanış sunar.
  • Allık satın almak istiyorsanız, seçeceğiniz allığın yüzünüzde doğal durmasına dikkat ediniz. Doğal bir pembelik her zaman hoştur fakat toz formu yüzünüzde kalıp gibi durur ve cildinize oturmazsa allığınız pek de güzel bir görüntü oluşturmaz.
  • Rimel seçiminizde, sizin için dolgunluğun mu yoksa uzunluğun mu veya her ikisinin mi önemli olduğuna karar verip tercihinizi ona göre yapınız. Kirpiklerinizi yapıştıran bir rimel edinmek istemiyorsanız, almayı planladığınız rimel hakkındaki yorumları okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz.
  • Eyeliner seçiminizde dikkat etmeniz gereken nokta eyelinerın sürümünün kolay olması olabilir. Tercihinizi jel veya kalem eyelinerdan yana kullanabilirsiniz.


Satın almayı planladığınız ürünün parfüm, paraben veya herhangi bir kanserojen madde içermediğine ve alerjik bir cilde sahipseniz alerjinizin bulunduğu maddeleri içeriğinde barındırmadığına emin olunuz. Ürünün cildinize zarar vermesi halinde uzmanınıza başvurup, ürünü kullanmayı bırakmalısınız.

Kozmetik mağazalarından yapacağımız alışverişler sırasında testerları yüzümüzde, dudağımızda denemek yerine elimize uygulamamız gerekmektedir. Nitekim aynı tester pek çok insan tarafından kullanılmış olup, sağlıklı ve hijyenik değildir.

Tüm bunlara ek olarak seçeceğimiz ürünün markasının, ürünleri hayvanlar üzerinde denenip denenmediğini araştırmalıyız. Minik dostlarımıza bu şekilde eziyet eden firmalardan alışveriş yapmayı tercih etmemenizi dileriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git