Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyaj Nasıl Yapılır
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Makyaj Nasıl Yapılır?

Bayanlar için oldukça önemli bir adıma değinecek olursak, şüphesiz bu makyaj olacaktır. Makyaj her bayanın kendini iyi hissetmesi, daha hoş bir görüntüye sahip olmak istemesi ve yüzündeki bazı istemediği kusurları gizlemek için tercih ettiği şeylerden olması ile doğrudan orantılıdır. Fakat her bayanın da bildiği gibi makyaj yapmak öyle basit bir işlem değildir. Makyaj öncesi ve sonrasında yapılması gereken pek çok adımla birlikte uygulandığında olumlu etki verir. Aksi takdirde yüzümüz istediğimiz gibi olmayacaktır. Bu da bayanların korkulu rüyaları arasındadır. Öncelikle yapmanız gereken şeyleri belirterek ve  makyaj nasıl yapılır sorusuna dayanarak adım adım nasıl yapıldığını göreceğiz. Her konuda bir dolaylı yol vardır. Bir de doğrudan yol vardır. Bizler genellikle dolaylı yolları tercih ederek hem zamandan hem de kişisel ihtiyaçlarımızdan oluruz. Oysa birkaç püf nokta ile halledilebilir bir durumu araştırmaktan kaçınırız. En kolay yöntemle makyaj nasıl yapılır sorularına yönelik makyaja kendimizi ve cildimizi hazırlama evresi ile başlamamız gerekmektedir.

Makyaja Cildi Hazırlama

Bayanlar için en değerli giysi, ciltleridir. Bu durumda cildimize gösterdiğimiz özen makyaj yapmadan önce olmalıdır. Öncelikle cildimizi kendimize uygun gördüğümüz bir tonikle temizlememiz gerekmektedir. Cildin ışıldaması ve parlaması için gözeneklerinizi havalandırmalısınız. Daha sonra yüzünüze güneşten sizi koruyacak 50 faktörlü bir güneş kremi sürmeniz, zararlı güneş ışınlarından yüzünüzü koruyacak ve istediğiniz pürüzsüz görüntüde olacaksınız. Bu şekilde yüzümüzü temizlemeye ve kremimizi sürmeye dikkat edersek cildimiz hasar almayacaktır.Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj nasıl yapılır sorusu üzerinden yavaş yavaş ilerlerken, cildimize gereken önemi gösterdik ve diğer aşamaları geçiyoruz. Öncelikle kimyasal içerikli makyaj malzemeleri tercih etmeyiniz. Özellikle cildiniz çok hassassa bitkisel makyaj ürünlerinden tercih etmenizi öneririz. Çünkü cildi hassas kişilerde bir süre sonra tahriş, kaşıntı ve kızarıklık gibi olaylar meydana gelebiliyor. Diğer adımlarda neler varmış bir bakalım.

  • Cildimize güneş kremimizi de sürdükten sonra artık makyaj yapmaya hazırız.
  • Fondöten sürümünde oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Temiz bir sünger yardımıyla fondöteni yüzünüze hafif adımlarla sürmelisiniz.
  • Makyajı gündüz yapacaksınız, bol güneş ışığı alan bir yerde akşam yapacaksanız, bol aydınlığı olan bir yerde yapmalısınız. Tek tabaka halinde sürmeli ve doğal bir görünüm kazanmalısınız.
  • Pudra kullanımında ise, fondötenin üzerine sürülecekse şeffaf içerikli olması, fondötensiz sürülecekse ten rengine yakın bir renk olması önerilmektedir.
  • Göz makyajınız için, koyu renkli bir maskara tercih etmeniz gerekir. Çünkü büyük gözlerin sırrı buradadır.
  • Allık, pembe yanakları olsun isteyen hanımlar için vazgeçilmezdir. Bir fırça ile güzelce dağıtılmalıdır.
  • Dudaklarını dolgun göstermek isteyen bayanlar, açık renkli bir ruj sürebilirler. Öncesinde dudak kalemi ile hatları belirginleştirerek uygulama yapmaları gerekir. Koyu renk ruj kullanan bayanlarınsa dudakları oldukça çekici ve olduğundan daha küçük olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git