Makyaj Temizleme Malzemeleri

Makyaj Temizleme Malzemeleri
14 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Makyaj Temizleme Malzemeleri

Güzelliğinize güzellik katan makyaj, uzunca bir süre ciltte kaldıktan sonra cildinize zarar vermeye başlar. Makyaj yapan herkes sadece su ve pamuk kullanılarak yapılmış olan makyajın surattan kolayca çıkmayacağını zaten bilir. Zor olsa da su ile çıkarılan makyaj ardında gözle görülmeyen kalıntılar bırakır. Bu kalıntılar cildiniz için çok zararlıdır. Doğru bir şekilde makyajınızı suratınızdan silmek için bir takım makyaj temizleme malzemeleri gereklidir.

Bazı makyaj temizleme malzemelerini ve kullanım şekillerini sizler için sıraladık.

Makyaj Temizleme Mendili

Makyaj temizlemeye öncelikle dudaktan başlanır. Bunun için ihtiyacınız olan şey makyaj temizleme mendilidir. Bu mendil ile dudaklarınıza hafifçe bastırarak rujunuzu silebilirsiniz.

Daha sonra yapacağınız şey, yine makyaj temizleme mendilini kullanarak yüzünüzdeki fondötenin silebildiğiniz kısmını silmenizdir. Yine çok bastırmadan hafifçe mendili yüzünüzde gezdirerek fondöteni silebilirsiniz. Fondötenin tamamını silmek ile uğraşmayın, sadece kabasını almanız yeterli olacaktır.

Makyaj temizleme mendili ile ilgili dikkat etmeniz gereken şey göz çevrenizde kullanmamanız gerektiğidir. Göz ve çevresi makyaj temizleme mendiline göre çok hassastır. Göz ve çevresi için özel olarak üretilmiş jellerden kullanmanız tavsiye edilir.

Göz Makyaj Temizleyici

Göze yapılan makyaj temizleme malzemeleri olmadan çıkarılmaya çalışılmamalıdır. Göz en hassas organlarımızdan olup, temizliğine özen gösterilmeli ve dikkat edilmelidir.Göz makyaj temizleyicinin çeşitleri oldukça fazladır. Göz makyajınızı ne oranda fazla yapıyor iseniz ona göre bir göz makyaj temizleyici seçmelisiniz. Göz makyajını fazla yapan kadınların çift bazlı göz makyaj temizleyici kullanmalarında fayda var.

Göz makyajını temizlemek için yuvarlak makyaj pamuğu kullanılır. Likit göz makyaj temizleyici pamuğa dökülür. Sonrasında pamuk göze götürülür ve hafifçe bastırılarak 5 10 saniye kadar bekletilir. Bekletilen pamuk göz kapağı üzerinde gezdirilerek makyaj silinir. Eğer makyaj gözünüzden tamamıyla çıkmadıysa pamuğun arkası çevrilir ve bir defa daha aynı işlem uygulanır. Pamuk göz ve etrafındaki makyajın tamamının temizlenmesinde kullanılabilir. Gözün altına ve içine uygulanan makyajı silmeyi de unutmayın.

Yüz Temizleme Jeli

Göz makyajından temizlendikten sonra yapılması gereken şey, yüz temizleme jeli ile yüzü iyice yıkamak ve sonrasında kurulamaktır.

Makyaj Temizleme Suyu

Makyaj temizleme suyu yuvarlak makyaj temizleme pamuğuna dökülür ve hafifçe yüze uygulanır. Tonik gibi her bölgeye uygulandığından emin olunduktan sonra işlem sona erer.

Nemlendirme

Makyaj yüzden silinip, temizleme jeli ve suyu ile iyice arındırıldıktan sonra nemlendirmek için önce göz kremi ile göze sonrasında yüz kremi ile yüze son olarak da dudak kremi ile dudaklara nemlendirici kremler uygulanır.

Makyaj temizleme malzemeleri cildin sağlığı ve temizliği için kullanılması gereken önemli şeylerdir. Sağlıklı ve genç bir cilt için dikkat edilmesi gereken şey; makyajı herhangi bir şey değil, bu iş için tasarlanmış olan temizleme malzemeleri temizleyebilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git