Makyaj Temizleme Peelengi

Makyaj Temizleme Peelengi
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Biz kadınlar günlük de olsa makyajımızı yaparız. En azından bir maskara sürmeyi ihmal etmeyiz genel olarak. Evden çıkmadan önce ilk yapacaklarımızdan olmuştur hep. Hem zaten çok uzun yıllar önceden beri makyaj yapılıyormuş. Süslenmek güzel olmak doğamızda var diyebiliriz. Sabah kalktığımızda kıyafetimizi giyerken nasıl bir makyaj yapacağımızı da düşünürüz. Kalktığımızda da makyaj çantamızı alır aynanın karşısına geçeriz. Maskara, allık, aydınlatıcı, fondöten, ruj bütün makyaj malzemelerimizi yüzümüz de sanat yaparmış gibi özenle uygularız. Ne de olsa uzun süre bizimle olacaklar değil mi? Makyajımızı yaptığımız kadar yatmadan önce mutlaka temizlenmesi gerektiğini de unutmamalısınız. Fakat makyaj temizleyiciler genel olarak fazla etkili olduğu için cildinize zarar verir. Bu yüzden evde yapabileceğiniz makyaj temizleme peelengi ile makyajını rahatça temizleyebilirsiniz.

Doğal Makyaj Temizleme Peelengi

Malzemeler;

  • 3 tatlı kaşığı Hindistancevizi yağı
  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı vazelin
  • Yarım limonun suyu

Yağların hepsini bir arada karıştırınız. Ardından limon suyunu ekleyin ve vazelini de atıp topaklaşma olmayacak şekilde iyice karıştırınız. Bu karışımı makyaj olan bölgeye sürünüz ve temizleyiniz. Eğer göz makyajınızı temizleyecekseniz malzemelerin içerisinden limonu çıkarınız. Limonun içerisinde bulunan asit gözlerinizin yanmasına neden olur. Makyajı temizlemek için sürdüğünüz bölgeye bekletmeden pamuk ile siliniz. Gel git hareketler yapmak yerine bir hamlede tek yöne siliniz. Gel git hareketlerle makyaj temizlemek makyajınızın temizlenmesinden çok dağılmasına neden olur. Makyajınızı temizlediğiniz pamuğu da fazla kullanmayınız. Bu makyaj temizleme peelengini kapaklı küçük bir kapta dondurup saklayabilirsiniz. Bu donmuş yağ ile makyajınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz.Makyaj Temizlemek İçin Doğal Yollar

  • Hindistan cevizi yağı içerisinde bulunan nemlendirici ve temizleyici özelliği ile makyaj temizleyici olarak sıklıkla kullanılır. Genel olarak göz makyajını temizlemede ve cildi nemlendirme de kullanılsa da bütün yüzünüzdeki makyajı temizlemede de kullanılır.
  • Badem yağı içerisinde bulunan vitaminler ve cildi besleme özelliği ile makyajınızı temizlerken yüzünüz için gereken vitaminleri de sağlamaktadır. Makyajınızı temizleyip yüzünüzü yıkadıktan sonra bu yağdan az miktarda yatmadan uygularsanız, yüzünüzün nemlenmesi ve beslenmesi de sağlanacaktır.
  • Cildinizi temizlemede oldukça etkili olan ılık sütü de makyajınızı temizlerken kullanabilirsiniz. Ilık süt cildinizdeki makyajı temizlerken cildinizin parlamasına da yardımcı olur. Dilerseniz yukarda bulunan makyaj temizleyici tarifinin içerisinde de katabilirsiniz.
  • Makyajınızı temizledikten sonra cildinizi tekrar yıkamayı unutmayın. Cildinizin nefes almaması sağlıksız bir cilde yol açar. Akneler, siyah noktalar ve sivilceler kaçınılmaz problemlerden olurlar. Bu yüzden makyajınızı temizledikten sonra cilt temizleme sabunu ile yüzünüzü iyice yıkayınız. Yıkadığınız su ılık olursa sizin için daha iyi olur.
  • Makyajınızı temizlerken cildinize fazla baskı uygulamamaya dikkat ediniz. Tahriş edecek şekilde bastırarak silinen makyaj cildinizin sarkmasına ve kızarmasına nedne olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git