Makyaj Temizleme Sütü

  Makyaj Temizleme Sütü
25 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Makyaj Temizleme Sütü

Ne kadar korumaya çalışsak da cildimiz günlük hayat ritünümüz içinde çeşitli kirlere maruz kalıyor. Gözle göremesek de gözeneklerimize işleyen ve tıkanmasına sebep olan kirler ve ölü deriler zamanla cildin yıpranmasına ve kurumasına sebep oluyor. Cildimizin canlı ve doğal görünümünü korumak için düzenli olarak temizlemek en doğru şey olacaktır. Tabii ki cildimizi temiz tutmak için çeşitli kozmetik sektöründe çeşitli ürünler bulunuyor. Bunlardan cilt tipimize uygun olanını seçmek ve uygulamak çok önemli. Örneğin; kuru bir cilt için kurutma özelliği olan bir ürün kullanmanız derinizi yıpratacak ve pürüzlü olmasına sebep olacaktır. Cildimizi korumak için yaptığımız makyajı yatmadan önce temizlemek de çok önemli. Uzun saatler makyaj ürünlerine maruz kalan cilt nefes alamaz ve zamanla gözenekler tıkanır. Bu sorunları çözmek için hem makyajı hem de cildi temizleyen ürünler mevcut. İki etkiyi de elde etmemizi sağlayan bu ürün makyaj temizleme sütü. Sabunlar da muhakkak hem cildimizi temizleyip hem de makyajımızı çıkartabiliyor fakat aynı zamanda cildin kurumasına da neden oluyor. Bu yüzden makyaj temizleme sütü kullanmak mantıklı bir uygulama olacaktır.  • Neden Makyaj Temizleme Sütü? Makyaj temizleme sütü yüzümüze uyguladığımız makyajı tamamen temizleyerek ciltte hiçbir kalıntı kalmamasını sağlıyor. Ayrıca cildimizde oluşan ölü derileri de temizleyerek taze bir cilt dokusu elde etmemizi de sağlıyor. Cildin yağ dengesini koruyarak aşırı yağlanma veya aşırı kuruma sorunlarını ortadan kaldırıyor. Makyaj temizleme sütünün ardından uyguladığınız kremler de etkisini daha hızlı gösteriyor.
  • Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır? Yoğun bir günün ardından kendimizi yatağımıza attığımızda çoğumuz makyajımızı silmeye üşeniyoruz. Bu hataya kesinlikle düşmemek gerekiyor! Makyajınızı çıkartmak için bir pamuğa sütünüzden döküp cildinizi temizlemeniz yeterli. Makyaj yapmamış olsanız bile günlük cilt temizliğiniz için temizleme sütünü kullanabilirsiniz. Bu uygulama yağ dengenizi koruyacak, kirli ve ölü derileri atmanızı sağlayacaktır.

Ufak bir hatırlatma yapmamız gerekiyor; makyaj temizleme sütünüzü almadan önce cilt tipinizi analiz etmeli ve buna uygun bir ürün almalısınız. Cildiniz yağlı, kuru veya karma bir tipte olabilir. Makyaj temizleme sütlerinin her cilt tipi için özel ürünleri vardır. cildinize uygun olmayan bir ürün kullanmak sizi korumaktan ziyade size zarar verecektir. Makyajınızı çıkartmak veya cildinizi temizlemek için kullandığınız makyaj sütünü uyguladıktan sonra mutlaka toniğinizi ve nemlendirizi kreminizi de uygulamayı unutmayın. Bu şekilde günlük cilt temizliğiniz tamamlanmış olacak ve taze bir cilt ile rahat bir uyku çekeceksiniz. Farklı markalar tarafından satışa sunulan makyaj temizleme sütlerinin her bütçeye uygun olanları bulunuyor. Siz de cilt tipinize ve bütçenize uygun olan makyaj temizleme sütünü alarak cildinizin canlı ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Unutmayın; temiz bir cilt her zaman sağlıklı kalır ve sağlıklı görünür.

 

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git