Makyaj Temizleme Yöntemleri

Makyaj temizleme yöntemleri
18 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Tıpkı makyaj yapmaya gösterdiğimiz özen gibi, makyajımızı temizleme konusunda da özenli olmalıyız. Alt tarafı temizlemek deyip geçmeyin, makyajın da size zorluk çıkarmamak ve etkili bir temizlik sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir takım makyaj temizleme yöntemleri vardır. Bu yüzden bu teknikleri bilmek hem işinizi kolaylaştırır hem de cildinize, makyaj sonrası ihtiyacı olan o rahatlığı sağlar.

Cildimiz, hassas bir yapıdadır. Üstelik yaptığımız makyajla onu gün boyu havasız bıraktığımızı da düşünürsek, bunu telafi etmek adına da cilt temizliğimizi son derece özenli ve narin bir şekilde yapmamız gerekir. Makyaj temizleme yöntemlerinin içindeki uygulamalar da, bu tekniklerin açılımını içermektedir.

Cildimizi hoş bir görünüme sokmak için tüm püf noktaları biliyor, uygulamaları öğreniyoruz ama makyaj temizleme yöntemleri konusundaki bilgimiz sandığımız kadar yeterli ve doğru mu acaba? İşte tüm bunları az sonra sizlerle paylaşacağımız yazımızda öğrenebilir ve etkili bir temizlikle cildinize daha iyi bakabilirsiniz.

Etkili Makyaj Temizleme Teknikleri

Makyajınızı temizlemek adına öyle pahalı makyaj temizlik ürünlerine para vermeniz gerekmiyor. Evde hazırlayabileceğiniz kolay ve doğal karışımlar ile makyaj temizliğinizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle bunların tarifini vermekle işe başlayalım.

1) Badem,Kekik,Kuşburnu Yağı Karışımı
Makyaj temizleyici olarak kullanabileceğiniz ilk karışım; badem yağı, kekik yağı ve kuşburnu yağının birleşiminden oluşuyor. Tarifimizdeki miktarlar ise şöyle; 5 damla badem yağı, 3 damla kuşburnu yağı, 1 damla kekik yağı ve son olarak da E vitamini ampulünü derin bir kase içerisinde karıştırın. Yüzünüze uygularken de bir pamuk ile narin bir şekilde masaj yapar gibi uygulayın. Ayrıca karışım yağlı ciltlerde yağ oranını dengelemek adına harika bir yöntemdir. Ancak özellikle badem yağı ya da bu malzemelerden herhangi birinin yerine zeytinyağı kullanmayınız. Çünkü bu malzemeler sadece bir arada iken bahsedilen etkiyi uyandırır. Tek başına kullanımlar yağlı ciltler için zararlı olabilir. Ayrıca kuşburnunun da kırışıklıkları engelleyerek, cildi gençleştiren bir özelliği vardır.2) Salata ve Süt Karışımı
Diğer bir doğal temizleme yöntemi ise salata ve süt ile bir karışım oluşturmak. Öncelikle bir tane salatayı güzelce rendeleyin ve küçük bir tencere içerisine koyun. Üzerine de yarım litre süt ekleyerek yaklaşık bir 10 dakika kadar kısık ateşte bırakın. Ocaktan aldıktan sonra tenin yadırgamayacağı bir sıcaklığa geldiğinde cildinizi temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Bir pamuk yardımı ile dairesel ve narin bir şekilde cildinizi temizlemeye özen gösterin. Kalan diğer karışımı ise cam bir şişeye koyarak buzdolabında muhafaza etmeniz mümkün. Böylelikle makyaj temizleme sütünüzü oluşturmuş oluyorsunuz. Makyaj yaptığınız zamanlarda bu makyajınızı temizlemek için artık buzdolabınızda hazır ve doğal bir karışımınız var.

3) Bunların dışında makyaj temizlemede dikkat edilmesi gereken kurallar arasında, göz makyajınızı çıkartırken ekstra özen göstermeniz vardır. Bu yüzden pamuğu, göz kapağınızın içinden, dış kısmına doğru bastırmadan nazikçe gezdirebilirsiniz.

Bitkisel Makyaj Temizleme başlıklı yazımız için tıklayınız.

Cilt Sıkılaştıcı Maske Tarifleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Cilde Peelingin Önemi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git