Makyaj Yaparken Dikkat Edilecekler

Makyaj Yaparken Dikkat Edilecekler
13 Ocak 2016 tarihinde eklendi

Makyaj Yaparken Dikkat Edilecekler

Kusursuz görünmek için yapılan makyaj, bazı durumlarda çok iyi sonuç vermeyebilir. Nasıl makyaj yapılacağını bilmek ve cildinize en uygun olanını seçmek makyaj yaparken dikkat edilecekler listesinde en ön sıralarda yer alan şeylerdendir.

Fondöten

Bu konuda yapılan en büyük hata, yüz renginden daha açık veya daha koyu renk fondöten kullanmaktır. Fondöten satın almadan evvel mutlaka suratınızda denemeniz gerekmektedir. El ve yüz ten rengi birbirinden farklı olduğu için fondöteni elde denemek yanlıştır.

Göz Makyajı

Göz makyajı yaparken yapılan hatalardan bazılarını sıraladık.

  • Gözaltlarına uygulanan açık renk aydınlatıcı kullanmak yanlıştır. Aydınlatıcı kullanmak istiyorsanız yalnızca cildinizden bir ton açık aydınlatıcı kullanmalısınız. Aydınlatıcı sürmeye göz iç köşesinden başlanır. Bu konuda yanlış yapılan diğer bir şey aydınlatıcı şakaklara kadar uzatmaktır.
  • Eğer aydınlatıcıyı gözaltı morluklarınız için kullanacaksanız mutlaka cildinizden bir iki ton koyu bir aydınlatıcı kullanmalısınız. Daha açık tonlarda kullanılan aydınlatıcılar gözaltı morluklarını gizlemek yerine belirginleştirir.
  • Hem gözaltı morluklarınızı gizlemek hem de aydınlık bir gözaltı istiyor iseniz, önce koyu bir ton aydınlatıcı ile morluklarınızı gizleyebilir, üzerine açık renk aydınlatıcı kullanarak gözaltlarınızda aydınlık bir tona kavuşabilirsiniz.
  • Renk bütünlüğünü sağlamak için aydınlatıcı sürdüğünüz gözaltınıza çok ince bir tabaka şeklinde fondöten sürebilirsiniz.

Kaş MakyajıKaş boyama ve kaş kalınlaştırma günümüzde trend olan bir makyaj stilidir. Kaş boyarken dikkat etmeniz gereken şey kaşınızı asla renginden bir ton koyu bir renge boyamayın. Aksi takdirde bu yapay bir kaş görünümünü ortaya çıkarır.

Kaş boyama ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer şey, kaşların dümdüz boyanmaması gerektiğidir. Yukarıya doğru uygulanan ince çizikler kaşlarınızın doğal görünmesini sağlayacaktır.

Kaş boyama işlemi bittikten sonra bir tarama fırçası yardımı ile kaşlarınızı taramak, rengin iyice harmanlaşmasına ve doğal görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Allık

Allık ile ilgili yapılan en büyük hata, allı tüm yanağa uygulamak ve fazlası ile belirgin bir renk kullanmaktır. Büyük fırça yerine küçük allık fırçası kullanmak, yaptığınız işlemi daha kolay yapmanıza yardımcı olacaktır.

Allık pudrası allığa batırılır ve fırça bir iki defa sallanarak allığın fazlası fırçanın üstünden arındırılır. Allık gülümserken sürülür. Elmacık kemiğinin en uç noktasından başlayıp şakaklara dek sürülen allık, makyaj yaparken dikkat edilecekler listesinin önemli unsurlarından biridir.

Ruj

Alt ve üst dudağın birleştiği yere ruj sürmemek, yapılan büyük hatalardan biridir. Yine dudakların iç kısmına ruj sürmemek özellikle koyu renk bir ruj kullanılıyor ise şık olmayan bir görüntüyü meydana çıkarır.

Rimel

Göz kapağına göz çevresine bulaşmış rimel, rahatsız edici bir görüntü vermektedir. Pamuklu çubuğu makyaj temizleme suyunu batırarak göz çevrenize bulaşmış rimeli kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Makyaj yaparken dikkat edilecekler kabaca bunlar olup, yine de yüz şekli, giyilen kıyafet, gidilen yer gibi makyajı etkileyecek önemli faktörlerin oldu bilinmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git