Makyaj Yaparken Kullanılan Teknikler

Makyaj Yaparken Kullanılan Teknikler
3 Şubat 2016 tarihinde eklendi

Makyaj Yaparken Kullanılan Teknikler

Makyaj yaparken bilinen küçük ayrıntılar makyajımızı daha çekici, daha doğal hale getirebilmektedir. Peki, makyaj yaparken kullanılan teknikler nelerdir? Dikkat etmemiz gereken küçük ayrıntılar doğal güzelliğimizi ortaya çıkarmamızda bize fazlasıyla yardımcı olur. Bu teknikler gerek günlük hayatımızda gerekse özel bir davette dikkatleri doğallığımızın üzerine çekmemiz için bizim küçük ama önemli sırlarımız olacaktır.

Makyaj yaparken kullanılan teknikler:  • Öncelikle makyaj büyük bir titizlikle yapılmalıdır. Makyaja başlamadan önce cilt temizlenmeli, uygun bir nemlendirici ya da makyaj altına uygulanabilecek, cilt tipinize uygun bir makyaj bazı kullanılmalıdır. Kullanılan baz ya da krem cilde eşit oranda dağıtılmalıdır. Bu hem cildinizi koruyacak hem de makyajınızı daha kalıcı hale getirecektir.
  • İlk olarak fondöten ile makyaja başlayın. Makyaj yaparken kullanılan teknikler denildiğinde akla ilk gelen fondötenin uygulamasındaki püf noktalardır. Fondöteninizi fırça ile uygularken fırçayı en ucundan tutun. Bu şekilde fırça kontrolünüz azalabilir ama size daha doğal bir bitiş sağlayan yumuşak dokunuşlar elde edersiniz. Hafif kapatıcılık istiyorsanız bir pompa, orta kapatıcılık istiyorsanız iki pompa likit fondöten kullanın. Fondöten fırçanızın iyice temizlendiğine emin olun, sonraki kullanımlarınızda fırçada kalan eski fondöten size zorluk çıkarabilir.
  • Ardından fondöteni sabitleyecek bir pudra kullanın. Pudra renksiz olmalıdır. Çünkü renksiz pudraların tutuculuğu daha fazladır.
  • Gözaltlarına kapatıcı uygularken en az malzemeyle en çok işlevselliği amaç edinin. Az miktarda kapatıcıyı parmağınızla, gözaltlarınızdan burnunuza doğru dairesel hareketlerle uygulayın.
  • Kaşlarınızı gri-kahve tonuyla ve koyu kahvenin soğuk tonlarıyla renklendirin. Bu daha doğal bir görünüm sağlayacak, makyajınızla daha kolay bütünleşecektir.
  • Göz kalemi uygularken alt kirpik dibine ve göz içine uygulama yapın. Gözlerinizi sıkıca kapatıp açın ki göz kalemi gözünüzün iç üstüne de yayılsın.
  • Allığı gülümseyerek elmacık kemiklerinizi çıkardıktan sonra, küçük bir fırçayla dairesel hareketlerle dağıtın. Allığın saç çizgisine kadar uzamamasına dikkat edin.
  • Eyeliner sürerken parmaklarınızı bükmeden uzun ve gergin tutun. Kirpik dibi hizasından ayrılmadan tek hamlede çekilmiş bir eyeliner gözlerinizin güzelliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır.
  • Kullanacağınız dudak kaleminin rengi rujun rengiyle aynı olsun. Ruju uygulamadan önce dudak kalemi ile dudağınızı doldurun. Rujun ve dudak kaleminizin dudağınızın rengiyle uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Ruj uygulamadan önce dudak kalemi kullanmak daha belirgin bir görünüm yaratırken, Ruj uygulandıktan sonra kullanılan dudak kalemi dudaklarınızda daha yumuşak bir görünüm oluşmasını sağlayacaktır.

Makyaj yaparken kullanılan teknikler sayesinde makyajınız daha doğal bir görünüme kavuşacak, makyajınız değil dikkatleri siz üzerinize çekeceksiniz. Asıl önemli olan yapılan makyajın eklenti gibi değil, parçamız gibi durması. Makyaj yaparken kullanılan teknikler makyajımızla bir bütün olma yolunda küçük ama değerli bilgilerdir. Özetle bu maddeler özellikle makyajını kendi kendine yapmayı seven her bayanın bilmesi gereken değerli bilgilerdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git