Makyaj Yapımında Püf Noktalar

Makyaj Yapımında Püf Noktalar
12 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Makyaj Yapımında Püf Noktalar

Makyaj günümüzde özel günlerin ve günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelmiştir. Çoğu kadınlarda durum böyledir. Eğer dışarı çıkacaksak hiç olmadı gözümüze bir kalem çekip çıkarız. Makyaj yapmak bir inceliktir aynı zamanda bir sanat olduğunu da söyleyebiliriz. Çoğumuz bu makyajlar hakkında uygulamalı videolar izleyip öğrenmekteyiz. Ancak her makyaj tipi her insana gitmez. Mesela çekik gözlüler için kalemi biraz daha kalın çekmek gerekir bu sayede gözleri daha büyük olacak ve ön plana çıkacaktır. İri gözlerde ise kalemi çok ince çekmek gerekir. Çünkü zaten gözleri büyüktür bir de kalemi kalın çekince absürt bir görüntü ortaya çıkar. Hatta iri gözler için sadece rimel sürülse de yeterli olur.

Göz kapaklarına da ten rengi hafif ışıltı katan far sürüldü mü çok naif bir görüntü oluşacaktır. Demem o ki makyaj yaparken de kendimizi iyi tanımamız gerekir. Hangi renkler uyuyor hangileri uymuyor bu çok önemlidir. Kimin de muhteşem duran bir göz makyajı sizi boğabilir ya da abartı kaçabilir. Gündelik hayatta yüzünüze makyaj uygularken çok sade malzemeler kullanmalısınız. Mesela gündüz kahve içmeye gidecekseniz. Tabi ki bakımlı gidin bu hem sizin kendinize verdiğiniz değeri hem de karşıdakine verdiğiniz değeri gösterir. Ancak abartıdan uzak durmalısınız. Bu gibi durumlarda gözünüze bir kalem çekip, eğer çok ihtiyacınız yoksa sadece ten renginize uygun bir pudra kullanıp ve allık tonlarını da doğal tonlardan seçerek makyajınız tamamlayabilirsiniz ya da sadece kirpiklerinize rimel çekip, doğal renk veren allıklar mevcuttur bunları alıp çok hafif yüzünüze canlılık getirme amaçlı kullanabilirsiniz. Bu tarz günlerde koyu rujlarda kaçının olabildiğince doğal ve hatta dudak nemlendiricileri bile kullanmanız yeterli olur.Gece Makyajı

Makyajın modası yoktur. Makyajın günü, saati, bulunduğunuz ortamı, yüzünüze olan uygunluğu vardır. Yani herhangi bir makyaj moda diye bunu uygulamamalısınız. Öncelikle size gidip gitmeyeceğine karar vermek için küçük denemelerde bulunun. Pek çok kadın makyaj yaparken deyim yerindeyse kaş yapalım derken göz çıkarıyorlar. Elinizdeki ürünleri bol kullanmayın, ihtiyacınızdan fazla olan bir şey sürmeyin. Unutmayın ki ne kadar çok şey sürerseniz o kadar güzelliğiniz kaybolur. Makyajın pek çok çeşidi vardır. Bunların en önemlilerinden biri de gece makyajıdır. Gece makyajını elbisenize ve saçlarınıza göre seçmelisiniz.

Mesela elbisenizde soft ve mat renkler hakimse saçlarınızı dağınık bir at kuyruğu ile toplayıp makyajla gözlerinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Hatta dudaklarınıza da elbisenizin tonlarına uygun mat rujlar kullanabilirsiniz. Ancak canlı renklerde bir elbise giydiyseniz mesela kırmızı gibi o renk rujlardan uzak durun. Elbiseyi gösterişli kılıyorsanız saçınız ve makyajınız bir o kadar sade olmalı. Bu durumda dudaklarınıza esmer bir kadınsanız nute tonlarında ruj kullanmalı ve gözlerinize toprak renginde bir makyaj yapıp koyu kahve ve ışıltılı tonlarda allığı hafif kullanarak harika ve göz alıcı bir görünüme sahip olursunuz. Küçük bir not düşelim. Uyumu yakaladığınız sürece şık ve asil bir görüntüye kavuşursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git