Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları
30 Mart 2017 tarihinde eklendi

Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Her bayan güzelliğine ve bakımına düşkündür. Özellikle çalışan bayanlar kendilerine sürekli dikkat etmek zorundadırlar. Eşinizle ya da arkadaşlarınızla akşam yemeğine giderken, işe giderken, dışarı çıkarken sürekli makyaj yapmanız gerekebilir. Bazen klasik, bazen çekici bazende asi makyajları tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin nasıl hissettiğinizle ve nereye gideceğinizle alakalıdır. Bunların dışında bir de günlük makyaj vardır. Hafif ve sade malzemelerle ufak dokunuşlarla yapılabilir. Herşeyde olduğu gibi makyaj yapmanın püf noktaları da vardır. Ufak ipuçlarıyla makyajınızı daha düzgün ve doğal yapabilirsiniz. Fakat öncelikle kendinizde beğenmediğiniz bölgeler için uygulayabileceğiniz bir kaç makyaj hilesini paylaşmak istiyorum.

Makyaj Hileleri

  • Cildin pürüzsüz olması doğru makyaj yapılması için oldukça önemlidir. Bu konuda kapatıcıların rolü büyüktür. Yüzünüzde leke ya da karanlık bölümler varsa bu bölgelere kapatıcı uygulayabilirsiniz. Ayrıca gözlerin dışından burnunuzun kenarlarına doğru kapatıcı uygularsanız, daha parlak ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Elmacık kemiklerinin keskin olması her bayanın istediği bir şeydir. Vurgulu elmacık kemik görünümü istiyorsanız, işe gölge vermekle başlayın. Daha sonra bu gölgeyi doğal cilt tonunuzla sünger yardımıyla karıştırın. Üzerine saydam bir pudra uygulamanız, hem vurgunun hem de allık renginin uzun süre kalmasını sağlayacaktır. En son işlem ise, leylak tonlarında allık kullanmaktır.
  • Kaş kalemlerinin kullanımı artık oldukça yaygınlaşmıştır. Kaşınızı kalınlaştırmak ya da aradaki boşlukları doldurmak istiyorsanız, kaş kalemi ya da mat bronzlaştırıcı ile istediğiniz şekli verebilirsiniz.
  • Gözler bir kadının en çekici bölgesidir. Gözlerinizin üst kirpik bölümüne siyah eyerliner çekmeniz daha yumuşak ve güzel bakışları ortaya çıkarmaktadır. Far sürmek ise doğru kullanıldığında muhteşem, yanlış kullanıldığında ise felaketle sonuçlanabilir. Yeşil ve ela göz rengine sahip olanlar; pembe, yeşil tonları ve altın renklerini, kahverengi göz rengine sahip olanlar; kahverengi, gri ve mavi tonlarını, mavi göze sahip olanlar ise; mavi, yeşil, şeftali ve gri tonlarını kullanabilirler.


Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

  • Yüz tipinize göre makyaj yapmanız her zaman daha doğru olacaktır. Yuvarlak yüz tipiniz varsa allığı şakaklara doğru, uzun yüz tipiniz varsa allığınızı kulaklardan başlayarak sürmelisiniz.
  • Ten rengi de makyaj da oldukça önemlidir. Esmer tenliler, kahverengi, siyah ve yeşil tonlarını kullanmalılar. Bunun yanı sıra açık tenliler vanilya ve krem tonlarını kulanmalılar. Açık ten renginde gözleri ön plana çıkarmak daha doğru bir seçim olacaktır.
  • Gözler ön plandayken dudaklar her zaman arkada kalmalıdır. Ya da tam tersi uygulanmalıdır. Çünkü ikisinin birlikte önde olması yüzünüzü abartılı gösterecektir. Gözleriniz küçükse gözün iç kısmına beyaz kalem sürebilirsiniz. Ayrıca rimeli iki kere sürmeli ve far kullanırken açıktan koyu tonlara doğru gitmelisiniz.
  • Dudakların daha dolgun görünmesi için, dudak kalemini uygulayın. Çevresini çizerek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra rujunuzu sürün ve üzerine parlatıcı uygulayın. Bu sayede daha kalıcı dolgun dudaklara sahip olursunuz.

Makyaj yapmanın püf noktaları, bu şekildedir. Daha güzel görünüm elde etmek istiyorsanız, ufak ipuçlarının sizlere faydası olacaktır. Bu püf noktalarına dikkat ederek daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git