Makyajınıza Uygun Rimeli Seçin

Makyajınıza Uygun Rimeli Seçin
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Makyajınıza Uygun Rimeli Seçin

Modern yaşamın bir vazgeçilmezidir makyaj.  Bazen günlük yaşamda cildimizi uykusuz, yorgun görüntüden kurtaran bir ilaç bazen de özel bir gecede parlamamızı sağlayan bir aracıdır makyaj. Yüzümüzün en önemli ve dikkat çekmeye en uygun bölgesi ise gözlerimizdir. Gözlerinize yapılmış doğru bir makyaj ile kendinizi daha net ifade edebilirsiniz. Bakışlarınız aklınızdan geçenlerin bir yansımadır. Bakışlarınızı en iyi ifade etmenizi sağlayan ise güzel bir makyajın olmazsa olmazı olan maskaralardır. Göz yapısına uygun maskara seçimi için önce yüzünüzü tanımanız lazım. Gözleriniz yüzünüzde nasıl konumlanmış ve siz onu ne kadar belirgin hal getirmek istiyorsunuz? Bunu belirledikten sonra bakışlarınızı etkili ve kusursuz hale getirecek maskarayı seçebilirsiniz.

Günlük makyajda Maskara seçimi

İş yerinde ya da bir arkadaşınızla gündüz buluşmasına gittiğinizde kullanacağınız maskara ile gece makyajında kullanacağınız maskara aynı olmamalıdır. Gündüz makyajlarınızda hafif dokulu ve çok koyu olmayan renkleri tercih edebilirsiniz. Bu maskara aynı zamanda suya dayanıklı olmak zorunda değil çünkü suya dayanıklı maskara çıkarmak oldukça zahmetlidir. Gözleriniz her gün bu zahmetli temizlemeye maruz kaldığında hasar görebilir. Kirpiklerinizi olduğundan biraz daha kıvrık ve hacimli gösterecek bir maskara günlük makyajınızda doğru bir tamamlayıcı olacaktır. Günlük makyajı tazelemek gerektiğinde rimelinizi sadece bir kat geçmeniz dahi gün boyu kalıcı olması için yeterli olacaktır.Gece Makyajınızı Maskara ile Parlatın

Gece yapacağınız makyajlar, günlük makyaja göre daha dayanıklı ve ağır olmalıdır. Gündüz kullanmanıza gerek olmayan suya dayanıklı ve koyu renkli maskaraları gece kullanmanız daha doğru olacaktır. Maskara seçerken yine kirpiklerinize uygun hareket etmeniz gerekir. Takma kirpik etkisi yaratabilecek pek çok maskara vardır kozmetik dünyasında. Dolayısı ile kirpiklerinizi daha uzun gösteren ve onlara hacim veren rimelleri tercih edebilirsiniz. Sadece siyah değil renkli rimeller ile de makyajınıza farklı bir hava ve hareket katabilirsiniz. Seçtiğiniz rimel sayesinde bakışlarınız ne anlatmak istediğinizi ifade eder ve böylece gözleriniz makyajınızın tamamlayıcısı olur.Gece makyajlarınızda maskaranızın daha kalıcı olması için belli aralıklı zamanlar ile iki kat sürmeniz daha işe yarar olacaktır.

Farklı Biçimlerde Maskara Fırçaları

Kozmetik firmaları, sabit ya da eğim hareketli, kalın ya da ince olmak üzere farklı biçimlerde maskara fırçaları üretir. Maskaranın kalınlığı ve inceliği kirpiklerinizin yoğunluğu ile doğru orantılı olarak seçilmelidir. İnce fırçalar daha hafif bir görünüm sağladığı için gür kirpikli kişiler tarafından özellikle gündüz makyajlarında tercih edilebilir. Kalın fırçalar ise daha çok hacim ve yoğunluk kazandırma amaçlı olduğundan seyrek kirpikli kişiler tarafından kullanılabilir. Ayrıca rimel fırçanızın sabit ya da hareketli olması sizin nasıl daha kolay kullanacak olmanıza göre de değişiklik gösterir. Bu tamamı ile alışkanlık ya da kullanım ihtiyacınıza göre belirleyebilecek olduğunuz bir tercihtir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git