Makyajla Burun Küçültme

Makyajla Burun Küçültme 

Günümüzde birçok kişi özellikle de bayanlar burunlarının şekillerinden veya büyüklüklerinden memnun değil. Çoğu kişi sırf estetik açıdan göze daha hoş görünmesi için estetik ameliyat düşünüyor. Birçok kişi de estetik ameliyattan başka çareler arıyor. Çünkü herkes ameliyat olmanın zorlukları ile başa çıkmak istemiyor. İşte böyle düşünen bayanlar için son derece basit ve acı çekmeden yapılacak bir uygulama mevcut. Makyajla burun küçültme. Hanımlar açısından son derece rahat ve kullanışlı bir uygulama olan makyajla burun küçültme uygulaması, içerdiği teknikler açısından da son derece basit.

Ameliyatsız Burun Küçültme İçin Makyaj

Çoğu kişi burnunun fazla büyük olmasından dolayı yakınmaktadır. Kalıtımdan ötürü meydana geldiği için maalesef ki kendi yüz tipimize uygun burnu kendimiz belirleyemiyoruz. Ancak bu durumun bu şekilde olması, bu sorunun üstesinden gelemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Üstelik de illa ki ameliyat ya da herhangi bir estetik operasyon geçirmemize de gerek yok. Tamamen kendi tekniklerimiz ile uygulayacağımız bu makyaj hileleri sayesinde, burnumuz olduğundan daha küçük görünecek. Şimdi bu işin tekniklerinden bahsetmeye başlayabiliriz.

Burun Küçültme Makyajı Nasıl Yapılır?

Burun yapılarından şikayetçi birçok ünlü ismin de kullandığı bu teknikler ile burnunuz hem olduğundan daha küçük, hem de olduğundan daha ince bir görünüme kavuşabilir. Bu nedenle az sonra bahsedeceğimiz teknikleri usulüne uygun bir şekilde uygularsanız, siz de aradaki farkı yakalayabilirsiniz.

1) Fondöten Seçimi. Makyajla burun küçültme uygulamasında ilk adım, eğer burnunuz büyüklüğünün yanı sıra aynı zamanda uzun ise, yapmanız gereken önce küçültme işlemi için burnun büyük olan kısmına koyu bir fondöten uygulaması yapmaktır. Koyu bir fondöten seçilmesindeki neden ise, koyu kapatıcılar tıpkı yüzünüzde olduğu gibi burun kısımlarındaki kusurları kapatmak adına da çok etkili bir yöntemdir. Bu yüzden burun büyüklüğünden şikayetçi olan bayanlar seçimlerini koyu fondötenlerden yana yapmalıdırlar.2) Kapatıcı Uygulaması. Burunlarının uzun olmasından şikayetçi olan bayanlar ise, kapatıcı kullanma işlemini burun uçlarına uygulayabilirler. Aynı şekilde kullanılacak olan kapatıcının yine koyu renk olması kusurları kapatmada en etkili çözümdür. Eğer burnunuz uzunluk olarak değil de en olarak büyük bir görünüme sahip ise bu kusurunuzu saklamak için de burnun yan kanatlarına gölgelendirme işlemi yapınız.

3) Kemikli Burunlar İçin. Kemikli bir burun yapısında sahip olan bayanlar da, bu kemiğin üzerine koyu renk kapatıcılarını uyguladıktan sonra bir makyaj fırçası ile kapatıcının eşit şekilde dağıtılmasını sağlayabilirler. Bu işlem ile kemik yapınızı normal bir görünüme indirgeyebilirsiniz.

4) Yamuk Burunlar İçin. Eğer yamuk bir burun yapınız varsa bunu gizlemek adına uygulayacağınız kapatıcı işlem ise, yine gölgelendirmedir. İlk olarak burnunuzun açıkta kalan kısmına koyu renkte, diğer tarafına ise açık renkte bir gölgelendirme işlemi uygulayabilirsiniz. Burnunuzla alakalı her ne şikayetiniz olursa olsun, yaptığınız kusur giderici işlemler sonrasında, kullandığınız kapatıcıların üzerine mutlaka pudra sürmelisiniz. Bu işlem, makyajınızın daha sabit kalmasını sağlayacaktır.

İlgili Konular
– Sivilceleri Makyajla Kapatma Yöntemleri
– Yazın Makyaj Nasıl Yapılır?
– Koyu Renk Ruj Sürme Yöntemleri
– Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?
– Dudak Dolgunlaştırıcı Rujlar

Etiketler:

Makyajla Burun Küçültme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Seda diyor ki:

    Benim burnum biraz yamuk cok dertliyim. Bu golgelendirme isi cok iyiymis ama simdi denedim de bayagi ise yaradi gibi

Sayfa başına git