Makyajla Neden Uyunmaz

makyajla-neden-uyunmaz
11 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Bir kadının cildine ve kendisine yapabileceği en büyük kötülüktür cevabının soru karşılığı makyajla neden uyunmaz olmalıdır. Hem sağlık hem de düzensizliğin gerekçesi olabilecek makyajlı bir şekilde uyuma durumu siz kadınları oldukça huzursuz edecektir. Cildinize vereceğiniz zararı anlatmadan önce günlük yaşamınızda sabah uyandığınızda birçok sorun sizleri bekliyor olacak, yastık ve yorganınızdaki fondöten izleri, kokulu kozmetik ürünlerinizin yatağınızın havasını dahi değiştirebileceği gerçeği ve birçok sorumsuzluk örneği. Her kadının hem sağlığı hem düzeni için makyajla kesinlikle uyumamanız gerekiyor.

Makyaj bazı ile uyumanın getirdiği zararlar

  • Cildinize oldukça zarar veren primer, içerdiği silikondan dolayı gün içinde cildinize zarar veriyor ve bu yetmiyormuşçasına gece birlikte uyumanız oldukça zararlı olacaktır. Primerin gözeneklerinize tamamen yerleşmesinden dolayı bundan kaçınmalısınız

Kesinlikle fondötenle uyumayın

  • Cildiniz gün içerisinde hava kirliliği, bakteri, egzoz gazı gibi birçok zararlı maddeye maruz kalacağından dolayı, fondötenle gözeneklerinizi tıkayacak ve zararlı hale getireceksiniz. Cildimiz kendisini gece 11 ve 3 saatleri aralığında yenilemektedir. Fondötenle uyuduğunuzda cildiniz nefes alamayacak ve mikro dolaşım engellenecektir. Bunun sonucunda erken yaşlarda sivilceler ve kırışmalar ortaya çıkacaktır. Artık makyajla savaşamayacak noktaya geldiğinde ise çok geç olacaktır.

Göz farı ile uyunmamalı  • Bilindiği gibi göz çevresi hassas bir deriden oluştuğu için çabuk etkilenecek ve çabuk yaşlanmaya sebep olacaktır. Göz farı ile uyuduğunuz zaman far kalıntıları göz üzerinde dağılacak ve gözünüzde arpacık gibi birçok hastalığın çıkacağını unutmayın. Gözünüzde yeterince uzun süre far bulunmasının kabarcık ve alerjilere neden olacağını da aklınızdan çıkarmayın.

Ruj ile uyumayın

  • Gece uyumadan önce rujunuzu silmediğinizde, sabah uyandığınız zaman dudaklarınızın çatlak ve kuru olacağını bilmelisiniz. Bu nedenle ihmal etmeden rujla asla uyumamanız gerekiyor.

Maskara ile uyumak oldukça zararlıdır

  • Maskara ile uyumak kirpiklerinizin kırılmasına neden olacaktır. Sabahları daha gür bir şekilde görünmesini istediğiniz kirpiklerinizi gözaltlarınızda görmek istemeyeceğinizi düşünüyoruz. Kirpiklerinizin tahriş olacağı ve bunun sonucunda bakteri veya şişmelerin neden olduğu göz nezlesi hastalığına yakalanma ihtimalinizde oldukça fazla olabilir. Gözlerde oluşacak şekil bozukluğu ve görme kaybına bile neden olabileceğiniz için kesinlikle maskara ile uyumayın.

Sanırım artık makyajla neden uyunmaz sorusunun cevabını az çok anladınız. Kadınların en çok dikkat etmesi gereken ve sağlığınız için oldukça önemli olan bu önerilerimizi dikkate almalısınız. Bir defadan bir şey olmaz diyerek makyajlı bir şekilde uyumayın sakın. Bilmelisiniz ki her olumsuz alışkanlık, öncesinde hafife alınması ve sorumsuzluğun getirdiği bir neticedir. Bu nedenle hem birçok hastalığa neden olmamalı hem de cildimize değer vermeliyiz. Sahip olduğumuz hayatı önce sağlığımıza sahip çıkarak yaşayabiliriz. Cildimizi en bakımlı ve temiz şekilde tutmak, hoş ve dinamik bir görünümle yaşamak istiyorsak ne mutlu bizlere.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git